Przy której fabule powinniśmy zostać?

1 - 8%
11 - 92%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Poll closed
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 12:33 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Sob Cze 27, 2020 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
First topic message reminder :

Temat, w którym wszyscy użytkownicy mogą zgłaszać swoje propozycje, bądź wypowiadać się na temat pomysłów administracji. Masz pomysł na wprowadzenie czegoś nowego? A może sądzisz, że obecny system średnio się sprawdza i przydałyby się zmiany? Jesteś we właściwym miejscu.

Ze swojej strony bardzo was proszę o to, byście pamiętali że jesteśmy tu dla siebie. Nie chcę tu widzieć żadnego wyśmiewania czy chamskiej czepliwości. Twórzmy miłe społeczeństwo, w którym chce się przebywać. Takie, w którym ludzie nie boją się wyjść przed szereg i dorzucić czegoś od siebie, bo wiedzą że nawet jeśli pomysł się nie przyjmie, będzie to wynikiem konstruktywnej krytyki.

__________________________

I standardowo jak to ja przychodzę z pytaniem do was wszystkich. *parsk* Tytuły nabyte działają na Riverdale dużo gorzej niż mieliśmy to w pierwotnym zamyśle. Miały być wymagające, ale nie aż tak by po trzech latach nikt nadal nie piastował żadnego z nich. Pojawia się zatem dość oczywisty wniosek. Obniżenie wymagań. Choć z jednej strony wychodzę z założenia, że upraszczanie nie zawsze jest dobre, tym razem przychylę się do strony ułatwienia ich zdobywania. I żeby nie było zbyt kolorowo - na rywalizację. Tytuły będzie dużo łatwiej zdobyć, ale mam nadzieję że tym samym dużo ciężej będzie je utrzymać. Na ten moment jeszcze nie wymyśliłem bardzo szczegółowo jak zmniejszyć wymagania, ale myślałem żeby zmniejszyć je +/- o połowę. Weźmy tu za przykład Ikonę Riverdale City:

Wymagania: musi mieszkać w Riverdale City co najmniej 15 lat; minimum 10 eventów z udziałem czterech innych użytkowników (i rzeszy NPC) podczas których postać zdobywa renomę - koncerty, sztuki teatralne, sesje zdjęciowe, wszystkie chwyty dozwolone; wcześniejsze powiązanie z showbiznesem w jakiejkolwiek formie.
Obniżyłbym próg do 5 eventów. Jako że jest to tytuł polegający głównie na rozpoznawalności i gigantycznym kontakcie z innymi, utrzymanie go moim zdaniem powinno się opierać nie na punktach reputacji, lecz aktywności. Chcesz przejąć tytuł? Bij się z obecną gwiazdą o liczbę eventów. Jednocześnie chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie ktoś ze dłuższym stażem będzie kiblował na tytule, bo miał więcej czasu niż nowi więc ma przeprowadzonych 10 mini-eventów, podczas gdy dopiero co zarejestrowani kończą swój pierwszy.
Dlatego mam dwie propozycje i zastanawiam się która jest lepsza:

Propozycja pierwsza

Co roku eventy przeprowadzone w okresie styczeń-grudzień (ubiegłego roku) otrzymywałyby status archiwalnych, a osoba z tytułem stawałaby się dużo łatwiejszym łupem. Nowi, by przejąć tytuł, nadal muszą spełnić wszystkie wymogi.
Przykładowo: Midnight i Aaron starają się o tytuł Ikony Riverdale City. Oboje zrobili 5 eventów w przeciągu roku spełniając wymogi minimalne, ale Midnight zorganizowała 3 dodatkowe mini-eventy, podczas gdy Aaron zorganizował tylko 2. Wraz z Nowym Rokiem, ich stan eventowy wraca do wartości początkowej, a zatem Midnight i Aaron mają równo po pięć eventów. Zaczyna się zatem wyścig - kto pierwszy zacznie organizować mini-eventy, ten przejmuje pałeczkę i otrzymuje tytuł Ikony Riverdale.

Propozycja druga

Każdy ponadprogramowy event ma roczny termin ważności od daty jego zakończenia.
Eventy ponadprogramowe to takie, które nie wliczają się w podstawową liczbę wymaganą do zdobycia tytułu. Przykładowo: Hazel stara się o tytuł Ikony Riverdale City. Zrobiła 5 eventów w przeciągu 3 lat. Mają one nieograniczony termin ważności, a Hazel otrzymuje tytuł. W tym momencie każdy kolejny event, który przeprowadzi ma roczny termin ważności, który pozwala jej na utrzymanie pozycji.

Niezależnie od wybranej opcji, by uniknąć przerzucania się tytułami jak dzikie kuny w agreście, proponuję by osoba przejmująca tytuł musiała mieć przeprowadzone 2 eventy więcej niż jej poprzednik.
Przykładowo: Hazel ma tytuł Ikony Riverdale City i 5 eventów na koncie. Midnight przeprowadziła 7 eventów i wypycha Hazel z tytułu, przejmując go. Jeśli Hazel chce odzyskać tytuł Ikony Riverdale musi przeprowadzić 9 eventów.

Inna sprawa, że tytułów jest za mało. Miały być dodawane z czasem, ale wyszło nam to średnio. Macie jakiekolwiek pomysły? Zarówno na startowe, jak i nabyte. Przyjmę wszystko z otwartymi rękami.

Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 9:07 pm
[MG] Mercury Kyan Black napisał:Gdyby ktoś z was miał jakiekolwiek sugestie odnośnie ułożenia kategorii to też może śmiało pisać. Przykładowo czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?

Zostawmy jak jest! Niby avatary wszędzie są kjut, ale z drugiej strony robi się z tego potem strasznie dużo rzeczy naraz dla oczu i... nie umiem tego wyjaśnić, ale nieszczególnie do tego podchodzę, więc zgadzam się z Oktawiankiem Bubusiem!

[MG] Mercury Kyan Black napisał:Aha, jeszcze jedno. Mam opcję zrobienia takiego bajeru, żeby na górze forum pojawiły się trzy przyciski pod Riverdale, Jokera i Nyht.

Bruh, kocham.
Sunzhong Huang
Sunzhong Huang
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 9:10 pm
Po pierwsze... Szybkiego powrotu do zdrowia Mercu! Zrób sobie ciepłą herbatkę i owiń się kocykiem, aby za zaraza, która ciebie zaatakowała szybko sobie poszła. (Napisałem to, bo chciałem, abyś poczuł się odrobinę lepiej).

Po drugie, twoja propozycja z zrobieniem przycisków do subfor, tych kluczowych wątków jest bardzo fajną i intrygujące. Widzę w tym ogromny plus dla graczy, którzy tylko grają w tych częściach alternatywnych, bo dzięki takiemu bajerowi nie będą musieli przewijać strony forum, aby przejść do swojego wątku/ tematu, w którym grają - jeśli dobrze to rozumiem...
Podsumowują jestem za takim rozwiązaniem i takim bajerem ponieważ, to ułatwiłoby grę i poruszanie się po forum ^^'
I tak jakoś sądzę, że moje opinie nie są dość wystarczające... Mózgu, stop!
Yurie Nakamura
Yurie Nakamura
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 9:13 pm
Odnośnie przycisków jestem za, co do avatarów przy ostatnim poście. Cóż, lubię to, ale raczej pasuje to do realnych for, a przy tym byłoby trochę moim zdaniem mało estetycznie. Chociaż by ze względu na rozmiar avków, które mogłyby źle się kadrować (znaczy pół mogłoby nie mieć twarzyczkę tylko część ciała). I mam pytanie. Czy w takim razie pola profilowe również ulegną zmianie, czy tylko będą obecne dopasowane kolorystycznie?
Słowik
Słowik
The Fox Coryphaeus / Corsac
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 9:33 pm
Wygląd profili ulegnie zmianie, ale postaram się zrobić to tak, byście nie musieli niczego ponownie uzupełniać. Gdyby nie udało mi się tego ominąć, wcześniej was uprzedzę.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 9:40 pm
[MG] Mercury Kyan Black napisał:
W kategoriach będę stawiał oczywiście na czytelność. Fonty będą większe niż obecnie. Mimo że ostrzegałem już na początku, przypomnę - robienie tego wyglądu nie zajmie mi tygodnia. Piszę calutki kod od zera (serio, calutki.) a ostatni szablon też robiłem dość dawno temu, więc w międzyczasie muszę sobie przypominać sporo rzeczy, robić research i kombinować metodą prób i błędów.

Gdyby ktoś z was miał jakiekolwiek sugestie odnośnie ułożenia kategorii to też może śmiało pisać. Przykładowo czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?

Fajnie byłoby zrobić obrazki kategorii, które łagodnie wtapiają się w tło kategorii. Mam na myśli coś takiego:

Propozycje, Pytania i Dyskusje - Page 3 SWJqQGX
(kolory totalnie randomowe, ignorujcie)

Tylko, że w takim wypadku całkowicie odpadałyby obrazki subfor, jak te małe po lewej, bo byłoby ich za dużo. I w sumie dobrze, bo mnie na przykład ciężko znaleźć jakieś fajne obrazki, które zbytnio nie odbiegają stylem. Ogólnie w nowym layocie postawiłabym na minimalizm. Dlatego też jestem przeciwna avatarom przy ostatniej wiadomości. Zrobiłby się chaos.

Forumpolishowy navigation bar (ten który możecie zwijać) został też przeze mnie usunięty. Podstawowy, który widzicie w powyższym linku z kolorystyką jest jedynie tymczasowy. Bardzo możliwe, że będę chciał go jakoś ładnie wkomponować w logo. Tak czy siak na pewno nie będzie standardowym paskiem - i na pewno nie będzie nad logiem, jak do tej pory.

DZIĘKUJĘ! Ogólnie nie przepadam za paskami, więc cieszę się, jeśli zniknie :'D Znaczy, no offence, po prostu mam wyłączone powiadomienia, bo był spam z offtopu (a ludzie, z którymi piszę i tak są na telegramie i tam krzyczą, że mam posta), więc zakrywał mi priv i czasem dopiero po dniu potrafiłam ogarnąć, że ktoś napisał :<

Chyba tyle. Chciałbym wam pokazać więcej, ale niestety jestem chory i jebałem się z tą kolorystyką cały dzień, bo nic mi się nie podobało, więc będziecie musieli poczekać aż znowu złapię nieco wolnego. Tymczasem będę sobie przeglądał strony z kodowaniem, może wpadnę na coś fajnego.

Szybkiego powrotu do zdrowia  (´ε` )♡ Ostatnio sama stawiałam forum *kaszl kaszl* i mam dodane do zakładek milion stron z kodami, więc gdybyś potrzebowała, to podlinkuję! Przy okazji, może umiałabym z czymś pomóc (tylko bez hoverów i innych animacji, bo mnie krew zalewała, jak pisałam u siebie), więc w razie czego uderzaj na telegramie.



I jeszcze moja mała sugestia - fajnie byłoby, gdyby ranga była przeniesiona gdzieś niżej, może pod pola profilowe, zamiast na boku? Teraz mam krótszą rangę na Leilani, ale kiedy miałam Kujonkę/Uczennicę stypendialną, to mi nachodziła na pola profilowe.
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 1:54 pm
Ejka, czy kiedyś nie było tak, że nawet po wyjściu ze strony komentarz bez dodania wciąż się nie usuwał? Na pewno na forumpolish lata temu była taka funkcja. Bardzo przydatna ;'))))))))))

Mercu napisał:czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?
Nie, nie. Już te w cb mi się niekoniecznie podobają.

Mercu napisał:Aha, jeszcze jedno. Mam opcję zrobienia takiego bajeru, żeby na górze forum pojawiły się trzy przyciski pod Riverdale, Jokera i Nyht.
Och, tak, tak, tak! Brzmi bardzo estetycznie i wygodnie. Jestem jak najbardziej za.

Piękna baba napisał:I jeszcze moja mała sugestia - fajnie byłoby, gdyby ranga była przeniesiona gdzieś niżej, może pod pola profilowe, zamiast na boku?
Ten pomysł również mi się podoba.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 1:57 pm
Willy napisał:Ejka, czy kiedyś nie było tak, że nawet po wyjściu ze strony komentarz bez dodania wciąż się nie usuwał? Na pewno na forumpolish lata temu była taka funkcja. Bardzo przydatna ;'))))))))))

Była, ale forumpolish to wredny gnój, który uwielbia kasować przydatne funkcje. Kod jest na stronie nieustannie i raz działa, raz nie. Zależy jak się forumpolish zachce to ponownie aktywować i zabrać. Pisałem już w tej kwestii do nich do supportu i tyle się dowiedziałem. To samo się dzieje z autologowaniem na CB.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 5:02 pm
Pssst, Merc, próbowałeś tego?

https://eden-pbf.pl/viewtopic.php?f=180&t=8626
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 6:15 pm
Nai, mamy ten:

Kod:
window.localStorage&&$(function(){
$(function(){
if($("#text_editor_textarea").length&&typeof $.sceditor!="undefined"){
var a=$(document.post.mode).val(),
d=$("#text_editor_textarea").sceditor("instance"),
e,f,g=function(){
localStorage.setItem(a,d.val());
f=0},
b=JSON.parse(localStorage.getItem("br-data"))||[],c;
switch(a){
case"editpost":return;
case"reply":a+=$(document.post.t).val();
break;
case"newtopic":a+=$(document.post.f).val()
}
a=parseInt((my_getcookie("fa_"+location.hostname.replace(/\./g,"_")+"_data")||"0").replace(/.*s:6:"userid";(i:([0-9]+)|s:[0-9]+:"([0-9]+)");.*/,"$2$3"))+a;
-1!=(c=$.inArray(a,b))&&b.splice(c,1);
if(20<b.length){
for(c=b.length-1;0<=c;c--)/^\s*$/.test(localStorage.getItem(b[c])||"")&&(localStorage.removeItem(b[c]),
b.splice(c,1));
20<b.length&&(localStorage.removeItem(b[0]),
b.splice(0,1))}b.push(a);
localStorage.setItem("br-data",JSON.stringify(b));
$(document.post).submit(function(){
localStorage.setItem("br-target",a)
});
!d.val()&&((e=localStorage.getItem(a))&&d.val(e));
d.keyUp(function(){
f||(f=setTimeout(g,3E3))
})}})});
window.localStorage&&(localStorage.getItem("br-target")&&function(){
$("meta[http-equiv='refresh'][content]:first").length&&function(){
var a=JSON.parse(localStorage.getItem("br-data")),
b=localStorage.getItem("br-target"),c;
if(-1!=(c=$.inArray(b,a)))a.splice(c,1),
localStorage.setItem("br-data",JSON.stringify(a));
localStorage.removeItem(b)}();
localStorage.removeItem("br-target")}());

Mogę wrzucić Edenowy i zobaczymy.
Alan Hayden Paige
Alan Hayden Paige
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 7:58 pm
Aha, jeszcze jedno. Mam opcję zrobienia takiego bajeru, żeby na górze forum pojawiły się trzy przyciski pod Riverdale, Jokera i Nyht.
Ja jestem na nie. Mimo wszystko jesteśmy na Riverdale, a nie na riverdale/joker/nyht/chooseyourdestiny.forumpolish.com. Skoro alternatywy powstały jako dodatek, który miał nie ingerować wizualnie w forum, to uważam, że lepiej będzie, jeśli tak pozostanie. Tym bardziej, że chyba nie ma większego sensu rozgraniczać tematów, do których powinno się przywiązywać mniejszą wagę. Niby bajer bajerem, ale gdyby spojrzeć na to z zewnątrz, ktoś mógłby pomyśleć, że forum ma nagle trzy tematyki, a nie sądzę, by w stworzeniu alternatyw o to chodziło.

Swoją drogą nie rozumiem też, czemu ankieta na wizerunki nie przebiegła w bardziej oficjalnej formie. Poprzednia została założona jako osobny temat, o którym każdy wiedział – tymczasem ta odbyła się w temacie na temat nowej odsłony i nie wspomniano o niej w żadnym większym ogłoszeniu. A przynajmniej nie przypominam sobie tego faktu, jakby uznano, że kto miał zagłosować, zagłosował słusznie. Teraz już się czasu nie cofnie, ale na przyszłość niech takie sprawy serio zajmą osobny temat.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 10:30 pm
Willy napisał:
Mercu napisał:czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?
Nie, nie. Już te w cb mi się niekoniecznie podobają.

To bardzo dobra uwaga. Co na ten temat sądzą inni? Chcecie by w nowym cb były avatary czy wracamy do wersji czysto nickowej?

Willy napisał:
Piękna baba napisał:I jeszcze moja mała sugestia - fajnie byłoby, gdyby ranga była przeniesiona gdzieś niżej, może pod pola profilowe, zamiast na boku?
Ten pomysł również mi się podoba.

Jeszcze zobaczę gdzie na pewno je umieścimy, ale tak - na pewno nie będą z boku. Wyglądało fajnie i w ogóle, ale w praktyce mało to wygodne (i czytelne).

[MG] Leilani Ruth Cigfran napisał:Pssst, Merc, próbowałeś tego?

https://eden-pbf.pl/viewtopic.php?f=180&t=8626

Uwaga, wrzuciłem, testowałem i... DZIAŁA. Wręczam tej oto Pani order ratowacza postów. Niech wszyscy wyrażą swą wdzięczność. *kiwa głową* Teraz możecie wyłączać sobie karty ile wlezie. Chociaż najpierw lepiej to przetestujcie. I dobra nie ryzykujcie, bo potem będzie na mnie, ale serio działa.

Teraz już się czasu nie cofnie, ale na przyszłość niech takie sprawy serio zajmą osobny temat.

Jasne, będziemy robić osobny temat, no problemo. ~ W sumie to skoro już jesteśmy w takim klimacie i temacie to w takim wypadku z przełączaniem subfor też zrobimy ankietę, żeby było pięknie, oficjalnie i widocznie. W końcu wszyscy będziemy na to patrzeć. Ale to potem, jeśli faktycznie stwierdzę, że w ogóle jest szansa by to wcielić w życie, bo na razie (mimopozytywnegoodzewuprzepraszamwszystkich) ten kod mnie przeraża. Na ten moment zapraszam wszystkich do GŁOSOWANIA W TEMACIE UMIEJĘTNOŚCI o tutaj:

https://riverdale.forumpolish.com/t2001-nowe-statystyki-zamiast-umiejetnosci#59972

Zaraz wrzucę we wszystkie ogłoszenia, a wy biegnijcie.
[joker] 0ctavian
[joker] 0ctavian
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 13, 2020 10:55 pm
To bardzo dobra uwaga. Co na ten temat sądzą inni? Chcecie by w nowym cb były avatary czy wracamy do wersji czysto nickowej?
Popieram wersję z samymi nickami. Niby te avatary nie przeszkadzają mi jakoś szczególnie, ale jednak wygrywa u mnie przyzwyczajenie do wersji CB bez nich.
Słowik
Słowik
The Fox Coryphaeus / Corsac
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Wto Sty 14, 2020 9:27 am
Dobry z rana, wyłączyłem ten denerwujący wszystkich toolbar, dziękuję za uwagę.
Jasemin van Velzen
Jasemin van Velzen
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Wto Sty 14, 2020 2:56 pm
Śmierć toolbarowi >

Also, od razu dorzucam, że w sumie to nie przeszkadza mi którakolwiek wersja czatu, bo i avy są spoko, i ich brak, więc... tak. *nie wnosi nic do sytuacji, ale cicho*
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Lut 10, 2020 8:27 pm
Osoba, która rzekomo kazała mi odjąć PR nie loguje się na forum od miesiąca, ani od tygodnia nie odczytała mojej wiadomości na telegramie. Czy któryś z adminów wreszcie zajmie się tą sprawą? Bo na Plagę nie ma co liczyć.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach