Przy której fabule powinniśmy zostać?

1 - 8%
11 - 92%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Poll closed
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 12:33 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Sob Cze 27, 2020 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Temat, w którym wszyscy użytkownicy mogą zgłaszać swoje propozycje, bądź wypowiadać się na temat pomysłów administracji. Masz pomysł na wprowadzenie czegoś nowego? A może sądzisz, że obecny system średnio się sprawdza i przydałyby się zmiany? Jesteś we właściwym miejscu.

Ze swojej strony bardzo was proszę o to, byście pamiętali że jesteśmy tu dla siebie. Nie chcę tu widzieć żadnego wyśmiewania czy chamskiej czepliwości. Twórzmy miłe społeczeństwo, w którym chce się przebywać. Takie, w którym ludzie nie boją się wyjść przed szereg i dorzucić czegoś od siebie, bo wiedzą że nawet jeśli pomysł się nie przyjmie, będzie to wynikiem konstruktywnej krytyki.

__________________________

I standardowo jak to ja przychodzę z pytaniem do was wszystkich. *parsk* Tytuły nabyte działają na Riverdale dużo gorzej niż mieliśmy to w pierwotnym zamyśle. Miały być wymagające, ale nie aż tak by po trzech latach nikt nadal nie piastował żadnego z nich. Pojawia się zatem dość oczywisty wniosek. Obniżenie wymagań. Choć z jednej strony wychodzę z założenia, że upraszczanie nie zawsze jest dobre, tym razem przychylę się do strony ułatwienia ich zdobywania. I żeby nie było zbyt kolorowo - na rywalizację. Tytuły będzie dużo łatwiej zdobyć, ale mam nadzieję że tym samym dużo ciężej będzie je utrzymać. Na ten moment jeszcze nie wymyśliłem bardzo szczegółowo jak zmniejszyć wymagania, ale myślałem żeby zmniejszyć je +/- o połowę. Weźmy tu za przykład Ikonę Riverdale City:

Wymagania: musi mieszkać w Riverdale City co najmniej 15 lat; minimum 10 eventów z udziałem czterech innych użytkowników (i rzeszy NPC) podczas których postać zdobywa renomę - koncerty, sztuki teatralne, sesje zdjęciowe, wszystkie chwyty dozwolone; wcześniejsze powiązanie z showbiznesem w jakiejkolwiek formie.
Obniżyłbym próg do 5 eventów. Jako że jest to tytuł polegający głównie na rozpoznawalności i gigantycznym kontakcie z innymi, utrzymanie go moim zdaniem powinno się opierać nie na punktach reputacji, lecz aktywności. Chcesz przejąć tytuł? Bij się z obecną gwiazdą o liczbę eventów. Jednocześnie chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie ktoś ze dłuższym stażem będzie kiblował na tytule, bo miał więcej czasu niż nowi więc ma przeprowadzonych 10 mini-eventów, podczas gdy dopiero co zarejestrowani kończą swój pierwszy.
Dlatego mam dwie propozycje i zastanawiam się która jest lepsza:

Propozycja pierwsza

Co roku eventy przeprowadzone w okresie styczeń-grudzień (ubiegłego roku) otrzymywałyby status archiwalnych, a osoba z tytułem stawałaby się dużo łatwiejszym łupem. Nowi, by przejąć tytuł, nadal muszą spełnić wszystkie wymogi.
Przykładowo: Midnight i Aaron starają się o tytuł Ikony Riverdale City. Oboje zrobili 5 eventów w przeciągu roku spełniając wymogi minimalne, ale Midnight zorganizowała 3 dodatkowe mini-eventy, podczas gdy Aaron zorganizował tylko 2. Wraz z Nowym Rokiem, ich stan eventowy wraca do wartości początkowej, a zatem Midnight i Aaron mają równo po pięć eventów. Zaczyna się zatem wyścig - kto pierwszy zacznie organizować mini-eventy, ten przejmuje pałeczkę i otrzymuje tytuł Ikony Riverdale.

Propozycja druga

Każdy ponadprogramowy event ma roczny termin ważności od daty jego zakończenia.
Eventy ponadprogramowe to takie, które nie wliczają się w podstawową liczbę wymaganą do zdobycia tytułu. Przykładowo: Hazel stara się o tytuł Ikony Riverdale City. Zrobiła 5 eventów w przeciągu 3 lat. Mają one nieograniczony termin ważności, a Hazel otrzymuje tytuł. W tym momencie każdy kolejny event, który przeprowadzi ma roczny termin ważności, który pozwala jej na utrzymanie pozycji.

Niezależnie od wybranej opcji, by uniknąć przerzucania się tytułami jak dzikie kuny w agreście, proponuję by osoba przejmująca tytuł musiała mieć przeprowadzone 2 eventy więcej niż jej poprzednik.
Przykładowo: Hazel ma tytuł Ikony Riverdale City i 5 eventów na koncie. Midnight przeprowadziła 7 eventów i wypycha Hazel z tytułu, przejmując go. Jeśli Hazel chce odzyskać tytuł Ikony Riverdale musi przeprowadzić 9 eventów.

Inna sprawa, że tytułów jest za mało. Miały być dodawane z czasem, ale wyszło nam to średnio. Macie jakiekolwiek pomysły? Zarówno na startowe, jak i nabyte. Przyjmę wszystko z otwartymi rękami.
Nebit
Nebit
The Fox Macrotis
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 1:13 pm
Siema, popieram oba, chciałabym mieć coś do dodania, ale jestem gadem bez nóg. Chuj jestem głupia i mój mózg jakoś wypracował to tak, że obie rzeczy działały ze sobą jak spójna całość???? XDDDDDDDDDDDDD Dwójkę wybierzmy, panie. JAKIM CUDEM JA PYTAM MI SIĘ TO POŁĄCZYŁO

Propozycje, Pytania i Dyskusje Kza3fNX

No i chciałam też podpytać co z systemem PU, o którym mówiliśmy w Nowej Odsłonie! Bo to, co tam było rzucone o zmianie przeznaczenia Punktów, brzmi mega fajnie!
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 1:37 pm
Pomysł z Punktami muszę jeszcze dopracować, zwłaszcza że będzie się to wiązać z usunięciem umiejętności, które się nie sprawdzają, a jednak były u nas od dłuższego czasu.

Na ten moment myślałem o przeredagowaniu ich i rozdzieleniu, by zrobić jakieś naprawdę banalne statystyki, które mimo wszystko wpływałyby na rozgrywkę i potyczki z MG. Przykładowo zrobić coś typu Siła Fizyczna (którą zwiększałyby wszelkie umiejętności sprintu, strzelania z łuku) oraz Siła Psychiczna (znajomości języków, podzielność uwagi i inne). W ten sposób umożliwiałoby to przechodzenie eventów konkretną ścieżką, jak i rozwijanie postaci w kierunku, który bardziej nam do niej pasuje. Psycholog będzie bardziej kładł nacisk na rozwijanie Siły Psychicznej, a policjant - Siły Fizycznej. Po napotkaniu złodzieja policjant ma większe szanse na powalenie go na ziemię, natomiast psycholog na pokojowe wyperswadowanie mu idiotyzmów z głowy. W rozgrywkach codziennych miałoby to wyłącznie znaczenie fabularne, natomiast w tych z MG już dość kluczowe.

Powyższe rozwiązanie pozwala też na zachowanie systemu pt. "Nie chce mi się w to bawić, więc oznaczam ingerencję na nie i nie przejmuję się żadnymi statystykami dodatkowymi". Przy czym naprawdę to rozróżnienie jest tak banalne, że nikomu nie sprawiłoby problemów. Koniec końców wyglądałoby to następująco:

Punkty Umiejętności (PU) - punkty przydzielane za aktywność. Prowadzone wątki, udział w eventach, social mediów, wszystko co wymaga naszego wkładu. Punkty umiejętności wykorzystuje się do zwiększania trzech statystyk podstawowych:

Punkty Reputacji (PR)
Siła Psychiczna (SP)
Siła Fizyczna (SF)

I tutaj też od razu w kwestii tytułów oczywiście dałbym jakiś minimalny próg Punktów Reputacji (które zwiększają rozpoznawalność osoby w mieście, rozszerzając tym samym jej wpływy) wymaganych, by jakiś tytuł przejąć. Biorąc pod uwagę fakt, że do zdobycia tytułu i tak trzeba przeprowadzić kilka eventów, bez wątpienia będzie czas i szansa, by na nie zarobić.
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 1:52 pm
Rozpiszę się.

Też popieram drugą propozycję.
Yurie Nakamura
Yurie Nakamura
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 10:51 pm
Dobra. Pozwolę sobie trochę to pogrupować.

KWESTIE GRAFICZNE I STYLOWE

• Znak Zapytaj Stephanie, moim skromnym zdaniem jest zdecydowanie za duży. Lepie by wyglądała mniejsza ikonka, albo dodać skrót do menu wysuwanego skoro dużo osób jest za nim.
• Dodanie strzałek góra i dół. Według mnie ułatwia to trochę latanie na stronie.
• Menu, które znajduję się pod paskiem nawigacji. Dla mnie to wkurzające, że żeby skorzystać z jednego to muszę wyłączyć drugi i na odwrót. Nie lepiej pasek menu przenieść pod logo? W zasadzie nawet byłoby lepiej bo estetycznie.
• W ogłoszeniu jest podana pora roku i rok. Generalnie można by to rozbudować również do temperatury. Nie każda zima to -5 stopni, zdarza się nawet plusowa temperatura.
• W działach opisów są dostępne linki skróty, można je pogrubić lub wyróżnić innym odcieniem, aby można było je odróżnić?
• Gdzie jest belka z widocznością na "obecnie na forum jest x użytkowników i x gości? Lubię to. A zarejestrowani użytkownicy to mało.
• Odnośnie stopki. Zgadzam się, że wolną fabułę można inaczej wykorzystać. A kolumnę Joker rozbudować na dwie części: Joker | Nyth. Skoro już są to, czemu nie wykorzystać, aby były widoczne razem? Albo jedno pod drugim, albo rozbić na dwie kolumny. Wówczas stopka miały 4 części. Poszukiwania można byłoby zmniejszyć na szerokość, wolną fabułę również - w zależności też, co by się tam znajdowało. W takim układzie 4 kolumny wyglądałyby ładnie.
• Wrócę jeszcze do samego ogłoszenia. Powinno zostać zmodyfikowane. Brakuje w nim np. obecnego stanu fabuły, albo chociaż ważniejsze fabuły, co się obecnie dzieje, jeśli takowe istnieją. Jakieś ogłoszenia może, co uległo w skrócie w zmianach - jakiś punkt w regulaminie, usunięcie czegoś, usprawnienie, cokolwiek. Można by nawet umieścić informacje związane ze szkołą, np. coś w rodzaju lekcji, festynów szkolnych, przedstawień, balów, etc jeśli takowe będą się pojawiać.
• Kwestia Zapytaj Sthepanie. Jeszcze raz. Czy forumpolish nie ma opcji przypadkiem, aby włączyć blog? Kiedyś coś takiego widziałam i każda osoba, która komentowała temat, pojawiła się w formie komentarzy? Niczym nie przypominało to zwykłych postów. Wyglądało to ciekawie. Może by tak to sprawdzić na testowym, czy coś poszukać.
• Kwestia jeszcze opisów, postów, wszystkie rzeczy pisane. Kolor. Sprawdzając na konsoli, kolor #272727 lub #403f3f pasowałby lepiej i byłby czytelniejszy. Ciemniejszy kolor lepiej wpływa na oczy przy czytaniu nawet postów.

KWESTIE PISEMNE
• Regulamin
6. Osoby, które od czasu rejestracji przez sześć miesięcy nie napiszą ani jednego posta będą usuwane.
Może tak skrócić ten czas. Serio. Sześć miesięcy to szmat czasu. Ja bym skróciła to o połowę.
- Dodatkowo powinniście wprowadzić informacje o nieaktywności, traceniu wizerunku, rang, tytułów i tym podobne.
• Rangi uczniów, a może tak dodać kilka nowych na zachętę?
• Generalnie mocno wspominam o tym drugi raz. Uaktualnienie wszystkich spisów na forum, trochę tam są zamęty. Plus pomyśleć o przeniesienie do nieaktywnych te osoby, które nie napisały nic od dłuższego czasu, albo w ogóle uwzględnić to w regulaminie. No bo wkurzające jest, gdy ktoś nosi wizerunek, czy rangę, która jest jedna, a nowy gracz też by chciał to samo. Nie każdy sprawdza jednak, kto, kiedy ostatnio był, tylko sugeruje się, acha wpisany/a na listę to lipa.
• Wprowadzenie rezerwacji wizerunków.
• A gdyby z telegramu przenieść się na discorda, ewentualnie założyć grupę facebookową, wspólny czat, etc? Aczkolwiek na fejsie nie da się raczej wprowadzić nicków. Idę tokiem myślenia, że discorda używa więcej osób.
• Ożywić wymianę.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 11:44 pm
Yurie Nakamura napisał:• Znak Zapytaj Stephanie, moim skromnym zdaniem jest zdecydowanie za duży. Lepie by wyglądała mniejsza ikonka, albo dodać skrót do menu wysuwanego skoro dużo osób jest za nim.

Zobaczymy. Może Zapytaj Stephanie zostanie dodane do rozwijanego menu, może do ogłoszeń, a może do stopki. Tak czy inaczej w nowym wyglądzie nie będzie wisieć z boku.

Yurie Nakamura napisał:• Dodanie strzałek góra i dół. Według mnie ułatwia to trochę latanie na stronie.

Zanotowane.

Yurie Nakamura napisał:• Menu, które znajduję się pod paskiem nawigacji. Dla mnie to wkurzające, że żeby skorzystać z jednego to muszę wyłączyć drugi i na odwrót. Nie lepiej pasek menu przenieść pod logo? W zasadzie nawet byłoby lepiej bo estetycznie.

Zobaczymy jak będzie wyglądał układ nowego forum. Być może pola w ogóle zostaną umieszczone w estetycznym kwadracie na logu, jeszcze nie wiem.

Yurie Nakamura napisał:W ogłoszeniu jest podana pora roku i rok. Generalnie można by to rozbudować również do temperatury. Nie każda zima to -5 stopni, zdarza się nawet plusowa temperatura.

Zaprzeczasz sama sobie. Dodanie temperatury ujednolici panujące warunki na forum. Jasne, możemy dodać pogodę, ale w ten sposób, w całym Riverdale City mamy tą samą pogodę, gdzie wiadomo że temperatura za dnia, a w nocy może być różna. Dlatego jestem przeciwny dodawaniu temperatury, niech ludzie sami sobie określają w jakiś warunkach obecnie prowadzą rozgrywkę. Jak ktoś chce mieć -5 stopni w środku nocy, a ktoś inny +6 o godzinie 12 - dla mnie spoko.

Yurie Nakamura napisał:W działach opisów są dostępne linki skróty, można je pogrubić lub wyróżnić innym odcieniem, aby można było je odróżnić?

Teoretycznie można, ale jednak obecne są dostosowane do siebie estetycznie i wolałbym tu tego nie zmieniać. Kolorem są pogrubione wyłącznie poszczególne skróty jak Wymiana, Zapytaj Stephanie czy McGill University. Dlatego też zostawiłbym to już na przyszły wygląd, skoro i tak będziemy go zmieniać.

Yurie Nakamura napisał:Gdzie jest belka z widocznością na "obecnie na forum jest x użytkowników i x gości? Lubię to. A zarejestrowani użytkownicy to mało.

Została usunięta ze względów estetycznych i nie planuję jej przywrócenia. Chyba, że znajdę dla niej jakąś świetną pozycję na dole, która nie będzie wyglądała jak zapychacz miejsca.

Yurie Nakamura napisał:Odnośnie stopki. Zgadzam się, że wolną fabułę można inaczej wykorzystać. A kolumnę Joker rozbudować na dwie części: Joker | Nyth. Skoro już są to, czemu nie wykorzystać, aby były widoczne razem? Albo jedno pod drugim, albo rozbić na dwie kolumny. Wówczas stopka miały 4 części. Poszukiwania można byłoby zmniejszyć na szerokość, wolną fabułę również - w zależności też, co by się tam znajdowało. W takim układzie 4 kolumny wyglądałyby ładnie.

Jak już zostało ustalone w dyskusji wcześniej, nowa stopka nie będzie zawierać ani Poszukiwań, ani Wolnej Fabuły.

Yurie Nakamura napisał:Wrócę jeszcze do samego ogłoszenia. Powinno zostać zmodyfikowane. Brakuje w nim np. obecnego stanu fabuły, albo chociaż ważniejsze fabuły, co się obecnie dzieje, jeśli takowe istnieją. Jakieś ogłoszenia może, co uległo w skrócie w zmianach - jakiś punkt w regulaminie, usunięcie czegoś, usprawnienie, cokolwiek. Można by nawet umieścić informacje związane ze szkołą, np. coś w rodzaju lekcji, festynów szkolnych, przedstawień, balów, etc jeśli takowe będą się pojawiać.

Wszelkie informacje o eventach pojawiają się zawsze w formie messengera ze wszelkimi szczegółami go dotyczącymi (czas trwania, dla kogo, gdzie itd.). Jest to równoznaczne z "tym co się obecnie dzieje" czy "ważniejszymi fabułami". Informacje na temat wszelkich zmian punktów w regulaminie czy usprawnień zawsze są rozpisywane w temacie "Ogłoszenia" w dziale Od Administracji. Możemy zrobić oddzielne rozsuwane menu z drugiej strony na takie newsy, ale ogłoszenia na górze chcę zostawić stricte Postaciowe, nie Userskie. (Zwłaszcza, że i tak o wszelkich usprawnieniach krzyczymy choćby na kanale informacyjnym na telegramie z przekierowaniem na Ogłoszenia.)

• Kwestia Zapytaj Sthepanie. Jeszcze raz. Czy forumpolish nie ma opcji przypadkiem, aby włączyć blog? Kiedyś coś takiego widziałam i każda osoba, która komentowała temat, pojawiła się w formie komentarzy? Niczym nie przypominało to zwykłych postów. Wyglądało to ciekawie. Może by tak to sprawdzić na testowym, czy coś poszukać.

Nie wiem jak inni, ale osobiście nie lubię tej opcji. Jest strasznie brzydka w kodzie podstawowym, a modyfikowanie go zajmie mi dużo więcej czasu niż jest to tego warte. To tak jakby robić oddzielny drugi wygląd. Jeśli jest ktoś kto ma za dużo czasu na rękach i sam zakoduje całego bloga by był ładny, estetyczny i pasował do reszty forum to spoko, chętnie przyjmę do pomocy.

Kwestia jeszcze opisów, postów, wszystkie rzeczy pisane. Kolor. Sprawdzając na konsoli, kolor #272727 lub #403f3f pasowałby lepiej i byłby czytelniejszy. Ciemniejszy kolor lepiej wpływa na oczy przy czytaniu nawet postów.

Tu się absolutnie nie zgadzam, kontrast mocnej czerni i bieli zwyczajnie mnie boli. Wygaszona szarość i tak jest dobrze widoczna, a przynajmniej nie daje po oczach. Choć tu warto od razu zapytać wszystkich w kwestii przyszłego wyglądu - wolicie ciemny tekst na jasnym tle czy jasny tekst na ciemnym?

• Regulamin
6. Osoby, które od czasu rejestracji przez sześć miesięcy nie napiszą ani jednego posta będą usuwane.
Może tak skrócić ten czas. Serio. Sześć miesięcy to szmat czasu. Ja bym skróciła to o połowę.

Nie. Zostaje sześć miesięcy. Tyle czasu mają ludzie od momentu rejestracji na napisanie choć jednego posta.

Dodatkowo powinniście wprowadzić informacje o nieaktywności, traceniu wizerunku, rang, tytułów i tym podobne.

Najważniejsze z tego wszystkiego są tylko i wyłącznie tytuły. A w kwestii tytułów, cytuję z tematu z kompendium:

1. Osoby nieaktywne fabularnie tracą swój tytuł po trzech miesiącach. Przykładowo: Osoba A z tytułem Cullinan pojawia się na forum (albo i nie), ale od trzech miesięcy nie napisała ani jednego posta. Uznaje się w tym wypadku, że jej rodzina padła ofiarą kryzysu finansowego i straciła swoją pozycję na rynku. Po powrocie musi zatem wprowadzić zmiany w swojej karcie postaci i dodać o tym odpowiednią notatkę.

Przy czym oczywiście nie będziemy zabierać tytułów osobom, które zgłaszają nieobecność. Większość z nas jest dorosła, pracuje, studiuje, a forum to jedynie dodatek. W przypadku rang od 3 lat nie było takiej potrzeby, mają sporo miejsc, a uczniów obecnie mamy garstkę. Niski popyt nie ma konieczności dodatkowego wywalania z miejsc innych. Rangi są czyszczone średnio raz w roku (czasem częściej), teraz wypada tak, że będę je czyścił w ten weekend. Jeśli faktycznie zaleje nas znowu fala uczniów, zwiększymy częstotliwość czystek do dwóch razy na rok. Tak samo wygląda sprawa z wizerunkami, obecnie nie były zaktualizowane z tego względu, że na jakiś czas przeszliśmy na zdjęcia i po prostu nie było takiej potrzeby. A w spisie zarezerwowanych wizerunków jest wyraźna wzmianka:

4. Co jakiś czas będzie robiona czystka. Osoby, które nie napisały żadnego posta na forum od sześciu miesięcy tracą prawo do rezerwacji, a ich wizerunki można przejąć.

Rangi uczniów, a może tak dodać kilka nowych na zachętę?

Dodać? Niezbyt. Zredagować? Jak najbardziej. ~ Jak już mówiłem wyżej mamy mało uczniów, ale też bardzo chętnie dodałbym nieco powiewu świeżości, więc możemy do tego przysiąść. Myślę, że zgrałoby się to idealnie z dodaniem nowych tytułów nabytych. Możemy wyrzucić rangi niepotrzebne, pozmieniać ich zamysły, uporządkować jakoś ładnie to wszystko, by zachęcić nowych.

Generalnie mocno wspominam o tym drugi raz. Uaktualnienie wszystkich spisów na forum, trochę tam są zamęty. Plus pomyśleć o przeniesienie do nieaktywnych te osoby, które nie napisały nic od dłuższego czasu, albo w ogóle uwzględnić to w regulaminie. No bo wkurzające jest, gdy ktoś nosi wizerunek, czy rangę, która jest jedna, a nowy gracz też by chciał to samo. Nie każdy sprawdza jednak, kto, kiedy ostatnio był, tylko sugeruje się, acha wpisany/a na listę to lipa.
• Wprowadzenie rezerwacji wizerunków.

Poza rangami wszystkie tematy zostały dziś zaktualizowane. Spędziłem na tym cały dzień, serio! Mamy nowiutką listę z wizerunkami i stanami klas. Rangi uczniów zostaną uporządkowane jutro, wraz z rangami mieszkańców. Nieaktywni uczniowie zostali wyrzuceni ze szkoły (brutalność, mmm).

• A gdyby z telegramu przenieść się na discorda, ewentualnie założyć grupę facebookową, wspólny czat, etc? Aczkolwiek na fejsie nie da się raczej wprowadzić nicków. Idę tokiem myślenia, że discorda używa więcej osób.

To już decyzja ludzi. Osobiście nienawidzę discorda i nie będę z niego korzystał, ale mogę go utworzyć dla użytkowników, jeśli sobie tego zażyczą żaden problem.
Na discordzie nie mogę rysować własnych naklejek, hurr durr.

• Ożywić wymianę.

Ten temat wałkujemy już od pierwszej strony nowej odsłony Riverdale 2020 także easy peasy lemon squeezy. Ożywimy wymianę jak zrobimy nowe bannery, rozszerzymy reklamę i tak dalej. Chętnych do pomocy w temacie już mamy, więc będzie dobrze.
Chester Ó Heachthinghearn
Chester Ó Heachthinghearn
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Sob Sty 04, 2020 12:32 am
Mam parę propozycji, ale nie są to jakieś life changers. Na razie KP.

To raczej niepopularna opinia, ale lubię karty postaci, w związku z czym chcę zasugerować zmiany w jej formularzu, z czego i tak z doświadczenia wiem, że to dosyć elastyczny format, więc tylko taka luźna sugestia i trochę banał. Z wiadomych przyczyn, czyli ze zmian fabularnych, usunęłabym pole "klasa/nauczany przedmiot", bo w skali całego RD nie ma to wielkiego znaczenia. Tak samo nie uważam, żeby potrzebna była już dłużej "podranga". Zamiast "wiek" natomiast dałabym "data urodzenia", bo jest to bardziej uniwersalne pole, zwłaszcza, jeżeli postać istnieje już na forum trzy, cztery czy więcej lat, a tu dalej wisi "18 lat", mimo że ma już 23 lata na przykład. Niby fajnie zobaczyć, że została stworzona wtedy i wtedy, ale z drugiej strony mamy datę wstawienia posta. Wystarczyłoby głupie "07/07/2007" i byłoby wszystko zawarte. Pole "pseudonim" też nie wydaje mi się za bardzo potrzebne, bo jeżeli ktoś z takowego korzysta i jest ono bardziej kreatywne niż skrót imienia, służy jako pseudonim sceniczny albo jest tak czy siak dosyć ważne, proponuję albo dodać do to dodatkowych informacji, albo jeżeli postać rzeczywiście słynie z tego pseudonimu, zawrzeć go w imieniu i nazwisku jako José "Miss Vanjie" Cancel.
Co dodałabym? Pierdoły, które jednym mogą się wydać bezsensownymi szczególikami, a innym mogą nieco rozjaśnić pogląd na postać, także jak kto woli. Brakuje mi z pewnością takich pól jak "zawód" (choć często zawieramy to w ramach rangi, ale to be clear), "stan cywilny", "orientacja seksualna", "rodzina", "narodowość". Może, tak jak juz chce się być bardzo szczegółowym, to przy okazji narodowości, która w przypadku naszych postaci często bywa pokręcona, dodałabym "miejsce urodzenia". Przynajmniej dla mnie są takie informacje, które chciałabym jako gracz znać o postaciach, zanim zacznę z nimi pisać i na ogół sama je zawieram, żeby nie było niedomówień.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Sob Sty 04, 2020 12:42 am
O, o, o. Bardzo dobre uwagi. Ogólnie chciałbym wprowadzić nowy wzór karty postaci z jakimś prostym, przejrzystym wyglądem. Oczywiście jak ktoś będzie chciał skorzystać ze swojego kodu to będzie korzystał ze swojego. Ten zrobiony przez nas ma być jedynie ładną wizualnie opcją.

Data urodzenia - zdecydowanie tak. Rzeczywiście jest z tym spory problem, sam czasem jak nie gram dłużej jakąś postacią, potrafię ją przywrócić na nowo i zastanawiać się czy nadal ma 17 lat, czy już dorosła, wchodzę w kartę i odejmuję wszystko jak głupek, gdy roczniki załatwią całą robotę. Wprowadzamy to, generale.

Pseudonim możemy przerzucić do dodatkowych, żaden problem.

Wszystkie pola dodatkowe (zawód, stan cywilny itd.) również uwzględnimy, po prostu zaznaczymy je jako pola opcjonalne. Jeśli ktoś wybitnie nie będzie chciał ich uzupełniać by zaskoczyć wszystkich, że cały czas był kryptogejem to nie uzupełni i tyle.

Z klasą/nauczanym przedmiotem i podrangą jeszcze przemyślę, najwyżej rozdzieli się po prostu formularze na formularz dla mieszkańców i formularz dla uczniów. Problem żaden, a pozbędziemy się zbędnych pól.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Sob Sty 04, 2020 9:47 am
Dobra, też się tu do paru rzeczy poodnoszę

Yurie Nakamura napisał:• Menu, które znajduję się pod paskiem nawigacji. Dla mnie to wkurzające, że żeby skorzystać z jednego to muszę wyłączyć drugi i na odwrót. Nie lepiej pasek menu przenieść pod logo? W zasadzie nawet byłoby lepiej bo estetycznie.

Szczerze, spoko by było coś wykombinować, żeby koegzystowały, choć ja bym w ogóle wywaliła tego rozwijanego gnoja, o ile się w ogóle da. Ofc przy nowym wyglądzie Merc coś będzie dziabał i spojrzy jak wszystko ze sobą współgra, ale na ten moment OSOBIŚCIE zawsze się pozbywam forumpolishowego paska, bo raz, że mi do niczego niepotrzebny, a dwa, że faktycznie zasłania mi buttoniki. To już raczej kwestia indywidualna, ale ja po prostu nawet nie widzę jego użyteczności. Powiadomienia brzmią fajnie, ale sama w nie nawet nigdy nie zaglądam X"D

Yurie Nakamura napisał:• W ogłoszeniu jest podana pora roku i rok. Generalnie można by to rozbudować również do temperatury. Nie każda zima to -5 stopni, zdarza się nawet plusowa temperatura.

Tu podbiję Merca - niby to by zróżnicowało stany pogodowe w porównaniu z poprzednimi latami, ale jednocześnie ograniczyłoby je do jednej temperatury na całe miasto i na całą porę roku (bo nikt nie będzie pamiętał albo miał czasu żeby codziennie czy co tydzień wchodzić i zmieniać). Riverdale City jest przebranżowanym Vancouver, a Vancouver jest tak wielkie, że jedna temperatura jest totalnie niemożliwa. Nawet w małych miastach (z którego sama jestem, więc własny dom mi świadkiem), przejeżdżając z dzielnicy na dzielnicę zdarza się, że w jednej latem leje, a w sąsiadującej tak pizga słońce, że aż czujesz, jak się pieczesz. I jasne, Kanada jest jednak trochę bardziej na północ, klimat trochę inny, aaaale w sumie, to nie. Jest tak samo.
Poza tym, raczej nie sądzę, żeby ludzie się do tego jakoś stosowali, bo i tak niektórzy zignorują to ogłoszenie i napiszą sobie własną pogodę. Więc imo lepiej rzucić ogólnikami, zaznaczyć jak te temperatury mogą się co najwyżej WAHAĆ i niech sobie każdy rzuci jak chce w poście.

Yurie Nakamura napisał:• Kwestia jeszcze opisów, postów, wszystkie rzeczy pisane. Kolor. Sprawdzając na konsoli, kolor #272727 lub #403f3f pasowałby lepiej i byłby czytelniejszy. Ciemniejszy kolor lepiej wpływa na oczy przy czytaniu nawet postów.

Kontrast wpływa fajnie kiedy czytasz na papierze, na ekranie to już trochę inna bajka. Dopóki nie mamy przykładowo ciemnoszarego tekstu na ciemnoszarym tle, to niższy kontrast jest lepszy i wygodniejszy. No, chyba że ktoś ma chamsko wyciemniony ekran, wtedy może być problem. Ale ogólnie super ciemny napis na super jasnym tle i odwrotnie, szczególnie kiedy piszesz/czytasz w mniej naświetlonym pomieszczeniu (a sporo osób pisze wieczorem czy w nocy, bo studia, praca, życie, i jednak sztuczne światło działa nieco inaczej niż dzienne), będzie właśnie pizgał w oczy jak słońce z mojego poprzedniego punktu. XD Trust me, ładny pan profesor mnie tego uczył.

Yurie Nakamura napisał:• A gdyby z telegramu przenieść się na discorda, ewentualnie założyć grupę facebookową, wspólny czat, etc? Aczkolwiek na fejsie nie da się raczej wprowadzić nicków. Idę tokiem myślenia, że discorda używa więcej osób.

Ogólnie Telegram był założony ze względu na to, że CB pożera baterię telefonu jak szalone, więc była to dla nas opcja, żeby po prostu rozmawiać ze sobą nawet poza domem. Discord mijałby się z tym domyślnym celem, bo też jest energiożerny jak workout z Chodakowską, i widać to nawet na nowych telefonach ze świeżutką i całkiem sporą baterią.
Tylko przypominam to początkowe założenie, ale zdania na ten temat nie mam, bo osobiście mnie nawet już teraz na konfie ogólnoforumowej nie ma, więc #nikogo XD Zrobiłabym tu po prostu głosowanie na ten temat w formie ankietki i gdzieś to wywiesiła, ale imo Telegram działa jednak fajniej jako komunikator (łatwiejsze szukanie wysłanych plików/mediów wszelakich, te cudowne customowe naklejki, dowolne ustawienie sobie motywu, ZERO CRASHOWANIA aplikacji, w przeciwieństwie do super gejmerskiego komunikatora), szczególnie na mobilnych urządzeniach, bo appka Discorda to płacz i smutek. xD O ile na komputerku jeszcze jest okej, tak aplikacja woła o pomstę do koderów.



Jeśli chodzi o te nowe pola - brzmią mega. Sama staram się wrzucać daty urodzenia, bo raz, że lubię znać moje dzieci, a dwa, że po prostu wiem, że to pomoże innym się - no właśnie - zorientować w jakim wieku jest teraz moja postać. Reszta pól, jak mówił Mame, byłaby mega jako opcjonalka. Może poza zawodem, który do teraz był faktycznie rangą, więc yYyYYyYYy.
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 9:41 am
[MG] Mercury Kyan Black napisał:
Choć tu warto od razu zapytać wszystkich w kwestii przyszłego wyglądu - wolicie ciemny tekst na jasnym tle czy jasny tekst na ciemnym?

Damn, jak przez mgłę pamiętam jasny tekst na ciemnym tle, więc nie mogę być pewien mojej odpowiedzi, ale wydaje mi się, że wtedy znacznie lepiej śledziło mi się fabuły na forum i więcej ich czytywałem bez bólu oczu. Ewentualnie to ta starość tak na mnie działa. W każdym razie - głosuję za drugą opcją.


[MG] Sheridan Kenneth Paige napisał:
Zrobiłabym tu po prostu głosowanie na ten temat w formie ankietki i gdzieś to wywiesiła

To bardzo dobry pomysł. Lubię demokrację.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 12:04 pm
Willy napisał:
[MG] Mercury Kyan Black napisał:
Choć tu warto od razu zapytać wszystkich w kwestii przyszłego wyglądu - wolicie ciemny tekst na jasnym tle czy jasny tekst na ciemnym?

Damn, jak przez mgłę pamiętam jasny tekst na ciemnym tle, więc nie mogę być pewien mojej odpowiedzi, ale wydaje mi się, że wtedy znacznie lepiej śledziło mi się fabuły na forum i więcej ich czytywałem bez bólu oczu. Ewentualnie to ta starość tak na mnie działa. W każdym razie - głosuję za drugą opcją.

Jestem debilem i zapomniałam się wypowiedzieć pod tym względem. KOCHAM jaśniejszy tekst na ciemnym tle. Mimo wszystko po coś zawsze włączam ciemne motywy na komunikatorach i telefonie, lol. xD Faktycznie mam tak samo jak Łilili - oczy nie bolą, no i, jak już mówiłam, mnóstwo pbf-owiczów to nocne stworzenia, więc jednak ślepia są już zmęczone i nie chcą być mordowane. Nawet takie zestawienie kolorów, jakie mamy teraz w polu cytatów, jest jak krople łagodzące. xD
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 1:17 pm
Poproszę jasny tekst na ciemnym tle, bo całe forum w jasnych barwach to wielkie nope dla moich oczu #starość
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 1:53 pm
Choć tu warto od razu zapytać wszystkich w kwestii przyszłego wyglądu - wolicie ciemny tekst na jasnym tle czy jasny tekst na ciemnym?
Zdecydowanie jasny tekst na ciemnym tle.
Chester Ó Heachthinghearn
Chester Ó Heachthinghearn
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 3:16 pm
A ja wolę ciemny tekst na jaśniejszym tle, tylko żeby kontrast nie był jakiś paraliżujący oczy, a samo tło nie było super jasne.
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 6:27 pm
Szeri Szeri Lejdi napisał:Nawet takie zestawienie kolorów, jakie mamy teraz w polu cytatów, jest jak krople łagodzące. xD

POTWIERDZAM. Niekoniecznie tło musi być jakieś super ciemne - szarości i niebieskości mile widziane - ale zdecydowanie ciemniejsze niż ta boląca oczy biel. Jak wiesz teraz jestem po nocce, której jeszcze nie odespałem, więc właśnie lecą mi łzy, których nie powstrzymuje nawet przygaszenie ekranu. Zakładam, że część nocnych marków dość podobnie reaguje na to zestawienie kolorów po męczącym dniu. BUZIOLE
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach