Przy której fabule powinniśmy zostać?

1 - 8%
11 - 92%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Poll closed
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 03, 2020 12:33 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Sob Cze 27, 2020 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
First topic message reminder :

Temat, w którym wszyscy użytkownicy mogą zgłaszać swoje propozycje, bądź wypowiadać się na temat pomysłów administracji. Masz pomysł na wprowadzenie czegoś nowego? A może sądzisz, że obecny system średnio się sprawdza i przydałyby się zmiany? Jesteś we właściwym miejscu.

Ze swojej strony bardzo was proszę o to, byście pamiętali że jesteśmy tu dla siebie. Nie chcę tu widzieć żadnego wyśmiewania czy chamskiej czepliwości. Twórzmy miłe społeczeństwo, w którym chce się przebywać. Takie, w którym ludzie nie boją się wyjść przed szereg i dorzucić czegoś od siebie, bo wiedzą że nawet jeśli pomysł się nie przyjmie, będzie to wynikiem konstruktywnej krytyki.

__________________________

I standardowo jak to ja przychodzę z pytaniem do was wszystkich. *parsk* Tytuły nabyte działają na Riverdale dużo gorzej niż mieliśmy to w pierwotnym zamyśle. Miały być wymagające, ale nie aż tak by po trzech latach nikt nadal nie piastował żadnego z nich. Pojawia się zatem dość oczywisty wniosek. Obniżenie wymagań. Choć z jednej strony wychodzę z założenia, że upraszczanie nie zawsze jest dobre, tym razem przychylę się do strony ułatwienia ich zdobywania. I żeby nie było zbyt kolorowo - na rywalizację. Tytuły będzie dużo łatwiej zdobyć, ale mam nadzieję że tym samym dużo ciężej będzie je utrzymać. Na ten moment jeszcze nie wymyśliłem bardzo szczegółowo jak zmniejszyć wymagania, ale myślałem żeby zmniejszyć je +/- o połowę. Weźmy tu za przykład Ikonę Riverdale City:

Wymagania: musi mieszkać w Riverdale City co najmniej 15 lat; minimum 10 eventów z udziałem czterech innych użytkowników (i rzeszy NPC) podczas których postać zdobywa renomę - koncerty, sztuki teatralne, sesje zdjęciowe, wszystkie chwyty dozwolone; wcześniejsze powiązanie z showbiznesem w jakiejkolwiek formie.
Obniżyłbym próg do 5 eventów. Jako że jest to tytuł polegający głównie na rozpoznawalności i gigantycznym kontakcie z innymi, utrzymanie go moim zdaniem powinno się opierać nie na punktach reputacji, lecz aktywności. Chcesz przejąć tytuł? Bij się z obecną gwiazdą o liczbę eventów. Jednocześnie chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie ktoś ze dłuższym stażem będzie kiblował na tytule, bo miał więcej czasu niż nowi więc ma przeprowadzonych 10 mini-eventów, podczas gdy dopiero co zarejestrowani kończą swój pierwszy.
Dlatego mam dwie propozycje i zastanawiam się która jest lepsza:

Propozycja pierwsza

Co roku eventy przeprowadzone w okresie styczeń-grudzień (ubiegłego roku) otrzymywałyby status archiwalnych, a osoba z tytułem stawałaby się dużo łatwiejszym łupem. Nowi, by przejąć tytuł, nadal muszą spełnić wszystkie wymogi.
Przykładowo: Midnight i Aaron starają się o tytuł Ikony Riverdale City. Oboje zrobili 5 eventów w przeciągu roku spełniając wymogi minimalne, ale Midnight zorganizowała 3 dodatkowe mini-eventy, podczas gdy Aaron zorganizował tylko 2. Wraz z Nowym Rokiem, ich stan eventowy wraca do wartości początkowej, a zatem Midnight i Aaron mają równo po pięć eventów. Zaczyna się zatem wyścig - kto pierwszy zacznie organizować mini-eventy, ten przejmuje pałeczkę i otrzymuje tytuł Ikony Riverdale.

Propozycja druga

Każdy ponadprogramowy event ma roczny termin ważności od daty jego zakończenia.
Eventy ponadprogramowe to takie, które nie wliczają się w podstawową liczbę wymaganą do zdobycia tytułu. Przykładowo: Hazel stara się o tytuł Ikony Riverdale City. Zrobiła 5 eventów w przeciągu 3 lat. Mają one nieograniczony termin ważności, a Hazel otrzymuje tytuł. W tym momencie każdy kolejny event, który przeprowadzi ma roczny termin ważności, który pozwala jej na utrzymanie pozycji.

Niezależnie od wybranej opcji, by uniknąć przerzucania się tytułami jak dzikie kuny w agreście, proponuję by osoba przejmująca tytuł musiała mieć przeprowadzone 2 eventy więcej niż jej poprzednik.
Przykładowo: Hazel ma tytuł Ikony Riverdale City i 5 eventów na koncie. Midnight przeprowadziła 7 eventów i wypycha Hazel z tytułu, przejmując go. Jeśli Hazel chce odzyskać tytuł Ikony Riverdale musi przeprowadzić 9 eventów.

Inna sprawa, że tytułów jest za mało. Miały być dodawane z czasem, ale wyszło nam to średnio. Macie jakiekolwiek pomysły? Zarówno na startowe, jak i nabyte. Przyjmę wszystko z otwartymi rękami.

Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 6:57 pm
Mamy więcej głosów za jasnymi napisami na ciemnym tle, ale naprawdę proszę o darowanie sobie tych ciągłym komentarzy o tym jakie to coś obecnie jest okropne i was wielce boli, bo zaczyna mnie to denerwować i nie jest przyjemne. Wystarczy podrzucenie nowej propozycji, naprawdę.

Mimo że głosów jest więcej, nie obiecuję że tak się to skończy, bo będę testował różne kombinacje, więc w razie czego podeślę wam koncept, który będzie powstawał. Osobiście jest mi wszystko jedno, co będzie lepiej wyglądać. Tak czy siak bieli nie będzie, Ches jeszcze podrzucał w innym temacie fajny pomysł z beżami, które mogą się ładnie komponować z granatami.

A ja jeszcze pięknie proszę o odniesienie się do propozycji z tytułami. ~

Propozycja pierwsza

Co roku eventy przeprowadzone w okresie styczeń-grudzień (ubiegłego roku) otrzymywałyby status archiwalnych, a osoba z tytułem stawałaby się dużo łatwiejszym łupem. Nowi, by przejąć tytuł, nadal muszą spełnić wszystkie wymogi.
Przykładowo: Midnight i Aaron starają się o tytuł Ikony Riverdale City. Oboje zrobili 5 eventów w przeciągu roku spełniając wymogi minimalne, ale Midnight zorganizowała 3 dodatkowe mini-eventy, podczas gdy Aaron zorganizował tylko 2. Wraz z Nowym Rokiem, ich stan eventowy wraca do wartości początkowej, a zatem Midnight i Aaron mają równo po pięć eventów. Zaczyna się zatem wyścig - kto pierwszy zacznie organizować mini-eventy, ten przejmuje pałeczkę i otrzymuje tytuł Ikony Riverdale.

Propozycja druga

Każdy ponadprogramowy event ma roczny termin ważności od daty jego zakończenia.
Eventy ponadprogramowe to takie, które nie wliczają się w podstawową liczbę wymaganą do zdobycia tytułu. Przykładowo: Hazel stara się o tytuł Ikony Riverdale City. Zrobiła 5 eventów w przeciągu 3 lat. Mają one nieograniczony termin ważności, a Hazel otrzymuje tytuł. W tym momencie każdy kolejny event, który przeprowadzi ma roczny termin ważności, który pozwala jej na utrzymanie pozycji.

Niezależnie od wybranej opcji, by uniknąć przerzucania się tytułami jak dzikie kuny w agreście, proponuję by osoba przejmująca tytuł musiała mieć przeprowadzone 2 eventy więcej niż jej poprzednik.
Przykładowo: Hazel ma tytuł Ikony Riverdale City i 5 eventów na koncie. Midnight przeprowadziła 7 eventów i wypycha Hazel z tytułu, przejmując go. Jeśli Hazel chce odzyskać tytuł Ikony Riverdale musi przeprowadzić 9 eventów.
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 05, 2020 9:41 pm
Mercu napisał:proszę o darowanie sobie tych ciągłym komentarzy o tym jakie to coś obecnie jest okropne i was wielce boli, bo zaczyna mnie to denerwować i nie jest przyjemne.
Jak dla mnie dobrze jest motywować swój wybór i to nie tak, że obecny wygląd jest wielce zły. Wszystko mamy estetyczne i ładne. Mnie akurat bolą po dłuższym czasie oczy, ale zdecydowanie nie ma tutaj nic okropnego. Proszę nie dopowiadać tak niefajnych rzeczy. Na riverdale szata graficzna zawsze jest na propsie. I aż mi głupio, że zobaczyłeś w tamtych słowach coś niefajnego odnośnie Twojej pracy, bo zawsze bardzo lubię wszystko, co wychodzi spod Twoich rąk. Jestem fanem i nie mówię tego, by było Ci miło. Naprawdę tak myślę. Wspominanie o bólu oczu jak dla mnie może po prostu być podpowiedzią, jakich kolorów użyć następnym razem. Nic ponadto.

Mercu napisał:Ches jeszcze podrzucał w innym temacie fajny pomysł z beżami, które mogą się ładnie komponować z granatami.

O, beże są przyjemne. Oczywiście byłbym za granatowym tłem i beżowym napisem, ale w odwrotnej kolejności też brzmi to dobrze. Taki trochę kawiarniany klimat! U know, jakbyś zawsze miał pod ręką ciepłą herbatkę.

Mercu napisał:A ja jeszcze pięknie proszę o odniesienie się do propozycji z tytułami. ~

Jestem debilem, który kompletnie nie potrafi się odnaleźć w walce o tytułu i staraniach o utrzymanie ich. Szczytem moich możliwości jest dbanie, by moje dzieciaki jeszcze chodziły do szkoły, ale... No xD Póki co jeszcze żaden nie został wyrzucony, więc chyba nie jestem tak okropnym rodzicem, ale... JESZCZE xD
Na moje oko debila to wszystko brzmi jednak ok. Aż czuję się tym zaciekawiony! Opcja druga MOIM CHUJOWYM ZDANIEM ma jednak większe szanse na powodzenie.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pon Sty 06, 2020 6:38 pm
Willy napisał:O, beże są przyjemne. Oczywiście byłbym za granatowym tłem i beżowym napisem, ale w odwrotnej kolejności też brzmi to dobrze. Taki trochę kawiarniany klimat! U know, jakbyś zawsze miał pod ręką ciepłą herbatkę.

Zobaczymy też taką wersję. ~ Czytelność i wygoda na pewno będą najważniejsze, a patrząc chociażby na obecne logo, wydaje mi się że faktycznie beżowe napisy będą ładnie się zgrywały z granatowym tłem. Aczkolwiek sprawdzę jeszcze granatowe napisy na beżowym tle, bo też nie wiem czy dam radę to tak ładnie wypośrodkować, by się ze sobą nie zlewało i nie tonęło. Siądę do tego w przyszły weekend, bo chyba większość już mamy nakreśloną.

Mamy trzy głosy na opcję drugą, pięknie dziękuję za wypowiedzi, ale nadal czekam jeszcze na resztę!
Chester Ó Heachthinghearn
Chester Ó Heachthinghearn
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Czw Sty 09, 2020 8:13 pm
Mam jeszcze takie propozycje podania szaty na forum. Nie znam się na grafice, ale takie zestawienia kolorystyczne wpadają mu w mój pojebany gust, więc może jakoś pomogę.

Propozycje, Pytania i Dyskusje - Page 2 IwAH4ZU

A tytuły, mimo że jakoś się nigdy w nie super nie zagłębiałam, to rzeczywiście rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się opcja druga.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Czw Sty 09, 2020 9:12 pm
O jezu Ches, te propozycje są genialne. Próbuję teraz nie nawalać palcami w klawiaturę (chociaż mój zachwyt mi każe), ale serio, rany. Osobiście najbardziej podoba mi się pierwsza od góry po prawej i te po lewej w 2 i 3 rzędzie. Zdecydowanie jestem gotów odejść od granatu dla tego piękna. W weekend usiądę do wstępnego szablonu, choćby z samą kolorystyką!
Chester Ó Heachthinghearn
Chester Ó Heachthinghearn
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 10, 2020 12:21 am
Też mi się podoba ta pierwsza od prawej, ale co do reszty ─ wiem, że trudno będzie ugryźć temat, gdybyś się zdecydował na coś takiego, bo jednak to są nasycone barwy i mogą być męczące na dłuższą metę. Zwłaszcza ten Gryffindor, lol. Ale daję takie propozycje, bo wydaje mi się to dość odważne i inne w stosunku, co się widziało tutaj i co ja widywałam na innych forach (choć może teraz się pozmieniało), więc niech inni też napiszą, czy coś z tego im się podoba.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 10, 2020 3:26 pm
Ja tu tylko rzucam tym, że KOCHAM WSZYSTKIE opcje, ale zaznaczyłam sobie swoje ulubione, bo tak!
Propozycje, Pytania i Dyskusje - Page 2 CqzCDya
W ogóle, widzę tam hogwartowe kombinacje kolorów i nie umiem przestać ich widzieć XD

EDIT: Dopiero zauważyłam, co Dakotka orzekł o Gryffindorze, tak że cieszę się, że nie jestem jedyna X"DDD
[joker] 0ctavian
[joker] 0ctavian
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Pią Sty 10, 2020 9:34 pm
Też dorzucam zaznaczone propozycje, które najbardziej mi się spodobały.

Propozycje, Pytania i Dyskusje - Page 2 ITpj4Zx
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Sob Sty 11, 2020 10:30 am
Czwarte i szóste to moi faworyci ~
Słowik
Słowik
The Fox Coryphaeus / Corsac
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Sob Sty 11, 2020 11:44 am
Willy napisał:Czwarte i szóste to moi faworyci ~

Licząc od lewej do prawej, czy od góry do dołu? *parsk*
Yurie Nakamura
Yurie Nakamura
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 2:28 pm
A mi się podoba ostatnia wersja.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 6:52 pm
To ja w sumie zarzucam jeszcze to:

Propozycje, Pytania i Dyskusje - Page 2 VXuQhDk
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 8:16 pm
Omg, oba po lewej są prześliczne, w dodatku kojarzą mi się z kawą i z czekoladkami z wiśnią, więc już w ogóle win.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 8:42 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Nie Sty 12, 2020 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Okej przeszedłem dzisiaj przez miliard kombinacji. Naprawdę miliard. I bardzo dziękuję Ivo/Octavianowi za to, że dzielnie mi towarzyszyła przez kilka godzin, gdzie non-stop jęczałem, że nic mi się nie podoba, gdy już nałożę to na forum. Mimo mojej miłości do wielu kolorów, koniec końców nie do końca się one sprawdziły.

Żółty jest fantastyczny jako element, ale po dłuższym czasie męczył oczy. Podobnie jak burgund. Kontrast ciemności i jasności to samo. Nie chciałem też dawać bardzo ciemnych barw, żeby zachować pełną czytelność i nie robić absolutnego mroku. Ostatecznie powstał więc mix. Zainspirowałem się nieco propozycjami Chestera, ale też
"kawowo-herbacianymi" propozycjami Lei, przesuwałem suwakiem po jasnych i ciemnych kolorach.

Ostatecznie wybrałem ten zestaw:
https://imgur.com/brZ2Mtq.png

Na niczym innym nie pracowało mi się dobrze, a ten trafił do mnie idealnie. Wszystko się ładnie wpasowuje, nie męczy wzroku, a jednocześnie nie będzie żadnych problemów z rozczytaniem.

W tygodniu spróbuję usiąść do kategorii i loga. Miałem gdzieś zapisany świetny szkic/pomysł na logo i oczywiście go zgubiłem, więc muszę wymyślać od nowa. Jeśli macie jakieś pomysły/fajne inspiracje to chętnie przygarnę.

W kategoriach będę stawiał oczywiście na czytelność. Fonty będą większe niż obecnie. Mimo że ostrzegałem już na początku, przypomnę - robienie tego wyglądu nie zajmie mi tygodnia. Piszę calutki kod od zera (serio, calutki.) a ostatni szablon też robiłem dość dawno temu, więc w międzyczasie muszę sobie przypominać sporo rzeczy, robić research i kombinować metodą prób i błędów.

Gdyby ktoś z was miał jakiekolwiek sugestie odnośnie ułożenia kategorii to też może śmiało pisać. Przykładowo czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?

Forumpolishowy navigation bar (ten który możecie zwijać) został też przeze mnie usunięty. Podstawowy, który widzicie w powyższym linku z kolorystyką jest jedynie tymczasowy. Bardzo możliwe, że będę chciał go jakoś ładnie wkomponować w logo. Tak czy siak na pewno nie będzie standardowym paskiem - i na pewno nie będzie nad logiem, jak do tej pory.

Chyba tyle. Chciałbym wam pokazać więcej, ale niestety jestem chory i jebałem się z tą kolorystyką cały dzień, bo nic mi się nie podobało, więc będziecie musieli poczekać aż znowu złapię nieco wolnego. Tymczasem będę sobie przeglądał strony z kodowaniem, może wpadnę na coś fajnego.

Aha, jeszcze jedno. Mam opcję zrobienia takiego bajeru, żeby na górze forum pojawiły się trzy przyciski pod Riverdale, Jokera i Nyht. Domyślnie będziecie widzieli wszystkie subfora Riverdale - subfora Jokera i Nyht wyskoczą wam dopiero po naciśnięciu przycisku (i będą tam tylko subfora związane z daną tematyką). Dzięki temu nie będzie wam się niepotrzebnie wydłużać lista z subforami (z kolei gracze alternatywek, nie będą musieli się ciaśnić w jednym subforum z miliardem podsubfor). Interesowałoby was takie rozwiązanie?
[joker] 0ctavian
[joker] 0ctavian
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje, Pytania i Dyskusje
Nie Sty 12, 2020 8:55 pm


Ostatnio zmieniony przez [joker] 0ctavian dnia Nie Sty 12, 2020 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
I bardzo dziękuję Ivo/Octavianowi za to, że dzielnie mi towarzyszyła przez kilka godzin.
Polecam się na przyszłość. *salut* XD

Przykładowo czy chcecie by przy 'ostatnim napisanym poście' wyświetlały się miniatury avatarów, a może tylko nicki tak jak jest obecnie?
Zostałabym przy zwykłych nickach. Lekko mnie ziębi opcja z wyświetlającymi się avatarami przy ostatnim napisanym poście.

Aha, jeszcze jedno. Mam opcję zrobienia takiego bajeru, żeby na górze forum pojawiły się trzy przyciski pod Riverdale, Jokera i Nyht.
Jestem za. Pomysł wydaje mi się ciekawy i chyba warto zobaczyć, jak sprawdzi się na dłuższą metę. Jeśli nie zda testu, to zawsze Joker i Nyht mogą wrócić do takiej postaci, w jakiej są teraz.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach