Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Dyskusje
Pon Paź 19, 2020 6:37 am
First topic message reminder :

Dyskusje

Masz jakąś nową propozycję? Na Riverdale wyznajemy zasadę, że przed wprowadzeniem czegoś nowego zawsze warto zapytać się reszty użytkowników o zdanie. Nie bój się zatem wyjść z inicjatywą i przede wszystkim - pamiętaj, by zabierać głos podczas prowadzonych tu dysput!

Cas
Cas
The Fox Mischievous Trickster
Re: Dyskusje
Pią Lut 05, 2021 10:28 am
1. jeśli chodzi o uczenie się umiejek, to jestem bardzo za wszystkim, co proponuje smuggler, myślę że wszystkie te propozycje są fajne i na pewno mogą trochę urozmaicić proces uczenia się, i trochę bardziej go osadzić w historii postaci tak jakby. w sensie ja np. wiem, że byłabym bardziej zadowolona z jakiegośtam postępu w uczeniu się danej umiejki, gdybym pamiętała, że go dostałam dlatego, że moja postać się uczyła w trudzie i znoju albo musiała sobie radzić podczas wydarzenia albo coś w tym stylu. nie sugeruję przy tym, że po prostu wykupowanie sobie procencików za punkty jest jakieś kiepskie czy coś, bo nie jest, po prostu lubię mieć dużo różnych opcji, więc wszystkie pomysły smugglera są moim zdaniem dobre :~)

2. pomysł skarbca na pewno mi się podoba; o punktach umiejętności, które może przydzielać herszt, jeszcze nie wiem co myśleć. z jednej strony to by znowu dawało fajne możliwości, dawałoby hersztom prawa, ale i też obowiązki (no bo jednak trzeba czytać te fabułki, żeby wiedzieć, która postać zasuwa dla gangu, a która ma wywalone); ale z drugiej strony martwi mnie ewentualny potencjał do nadużyć. a co gdyby herszt mógł nagradzać, ale musiał z kimś tę decyzję skonsultować, tzn. na przykład co miesiąc decyzja o rozdzieleniu tych PU musiałaby zostać klepnięta przez mg albo poddana głosowaniu w gangu i dostać ileśtam głosów za? myślę, że to nie byłoby za specjalnie kłopotliwe, a na pewno zmniejszyłoby potencjał krzywych akcji
Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Re: Dyskusje
Pią Lut 05, 2021 1:53 pm
Tak właśnie myślałem, żeby rozdawanie punktów było ustalane pomiędzy członkami gangu. Herszt może je rozdawać, ale generalnie zależy mi by faktycznie pu były nagrodą za aktywność, uznaną przez wszystkich, a nie że ktoś (nikogo nie posądzam ale-) rozdaje punkty swoim kumplom, bo tak. Takie drobne zabezpieczenie i spokój ducha dla wszystkich.
Pavel 'Smuggler' Travitza
Pavel 'Smuggler' Travitza
The Jackal Canis Lupaster
Re: Dyskusje
Pią Lut 05, 2021 4:30 pm
Pomysł ze skarbcem elo, ale mam z jakiegoś powodu wrażenie, że tym hersztem to może być konfliktogenne. Że wiesz, ktoś kogoś nie lubi, ktoś komuś nie na PU albo kasy. Nie wiem, przydałoby się to jakoś rozwiązać, żeby to wszystko nie zależało od jednej osoby. Jakąś strukturę gangu or smth.
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Dyskusje
Pią Lut 05, 2021 11:54 pm
1. Hmm, pomysł dostania dodatkowych procentów do umiejętności z fabułek brzmi dobrze, szczególnie na tych zasadach, o których pisał Koss.
2. Pomysł ze skarbcem i rozdawaniem punktów pomiędzy członkami gangu też mi się podoba. Jeśli herszt będzie faktycznie nagradzał tych, co są aktywni, a nie inne osoby, które mimo wszystko nie udzielały się za wiele (co jednak będzie widać, a już na pewno admin będzie widział), to nie powinno być jakichś spięć i nieporozumień przez to. No i można zrobić tak, jak napisała Cas, że takie rozdanie punktów musiałoby zostać poddane głosowaniu w gangu, żeby zostało całkiem zatwierdzone.
Shane Kassir
Shane Kassir
The Fox Corsac
Re: Dyskusje
Sob Lut 06, 2021 12:33 am
Szczerze mówiąc, nie mam specjalnie co do dodania obecnie. Oba pomysły brzmią dość dobrze, tyle że oba wymagają porządnego pilnowania, by nie dochodziło do przekrętów. Kwestia według mnie skłania się bardziej ku temu, czy nie nastąpi problem w nadzorze?
Connor Josten
Connor Josten
The Wolf Deputy Commander (β) / Sleuth
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 12:20 pm


Ostatnio zmieniony przez Connor Josten dnia Czw Kwi 01, 2021 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
DO WSZYSTKICH GRACZY!

Podczas rozmów o przejmowaniu terenów, przyszło mi do głowy ważne pytanie, które w sumie powinno się pojawić już wcześniej.

Czy waszym zdaniem, jeśli podczas przejmowania terenów ktoś wciela się w Postać NPC, która przynależy do danego gangu, jej posty powinny być liczone do 15 wymaganych do przejęcia?

Jakby nie patrzeć, takiego posta napisze ktoś z gangu. Wymaga to takiej samej energii jak rzucenie posta ze swojego konta. Moim zdaniem powinny się liczyć z jedną ważną regułą. Postać NPC nie wlicza się do 3 wymaganych postaci, do przejęcia terenu. Czyli nie można wejść sobie w dwójkę, dojść postacią npc i przejmować terenu. Nadal w przejęciu musi brać udział 3 pełnoprawnych graczy z zaakceptowanymi kartami postaci etc.

Co sądzicie? Nie musicie się specjalnie rozpisywać, zależy mi na szybkim podjęciu decyzji, z góry dzięki!

EDIT: Ach i jeszcze jedno. Jeżeli NPC nie został zdobyty przez żadnego gracza, oczywiście nie wlicza się do obrony w razie ataku. Jeśli inny gang napada na gang przejmujący, uznaje się że NPC nie bierze udziału w odparciu 'ognia'.
Rudy
Rudy
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 12:22 pm
tak jak mówisz brzmi dobrze -- posty się liczą do wymaganych 15, ale postać się nie liczy do wymaganych 3.
Pavel 'Smuggler' Travitza
Pavel 'Smuggler' Travitza
The Jackal Canis Lupaster
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 1:54 pm
Też jestem za tą opcją, brzmi sprawiedliwie.
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 1:58 pm
Jestem za. W końcu napisanie posta jako NPC nie różni się jakoś specjalnie od posta napisanego normalną postacią.
Nate Renshaw
Nate Renshaw
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 4:34 pm
Też jestem za. Szczególnie, że w przypadku obecnej sytuacji widać, że taka drobna pomoc NPC może się przydać. A cały system brzmi okej.
Shane Kassir
Shane Kassir
The Fox Corsac
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 4:57 pm
Dla mnie brzmi to spoko też
Leam 'Panda' White
Leam 'Panda' White
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 8:33 pm
Też jestem za. Pomysł jak najbardziej dobry.
Francis Dumont
Francis Dumont
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Czw Kwi 01, 2021 9:10 pm
Pomysł bardzo dobry! Jestem za.
Cinnamon
Cinnamon
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Pią Kwi 02, 2021 11:37 am
To jeszcze od siebie dodam trzy grosze, że pomysł jak najbardziej jest w porządku i też jestem za wprowadzeniem go w życie. ~
Connor Josten
Connor Josten
The Wolf Deputy Commander (β) / Sleuth
Re: Dyskusje
Pią Kwi 02, 2021 1:52 pm
Dzięki wszystkim za wypowiedź! Punkt odnośnie NPC zostanie dziś dopisany do tematu z przejmowaniem terenów.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach