Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Dyskusje
Pon Paź 19, 2020 6:37 am
Dyskusje

Masz jakąś nową propozycję? Na Riverdale wyznajemy zasadę, że przed wprowadzeniem czegoś nowego zawsze warto zapytać się reszty użytkowników o zdanie. Nie bój się zatem wyjść z inicjatywą i przede wszystkim - pamiętaj, by zabierać głos podczas prowadzonych tu dysput!
Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 3:57 pm
Czas ruszyć nieco dyskusje, bo zdałem sobie sprawę z tego, że o wiele rzeczy pytam was na discordzie - na którym nie wszyscy gracze są.

Im dłużej sobie patrzę każdego dnia, tym bardziej się zastanawiam czy faktycznie jest nam potrzebne ograniczenie wątków w postaci bilokacji. Wrzuciłem je chyba do regulaminu z czystego przyzwyczajenia. Osobiście sądzę, że jeśli ludzie pilnują chronologii to tak naprawdę moglibyśmy to ograniczenie zdjąć, bo co za różnica czy ktoś poszedł przed eventem do kawiarenki na dwóch sesjach czy trzech.

Na ten moment wygląda to tak, że niby piszecie dwa swoje wątki, ale macie dowolną liczbę retrospekcji, mini-eventy/eventy i tak nie wchodzą w wasz zakres fabuł (więc trochę oszukujemy) i ta bilokacja się rozmywa w ten czy inny sposób.

I tak szczerze mówiąc nie jestem w stanie kontrolować czy użytkownicy na pewno prowadzą ich tyle ile powinni i mogę tylko wierzyć na słowo, dlatego skłaniałbym się ku zdjęciu ograniczenia. Niemniej wolę zasięgnąć waszej opinii, więc będę wdzięczny za wypowiedzenie się.
Jaylen Gibson
Jaylen Gibson
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 4:03 pm
Ja zawsze jestem za tym, żeby dostępna była multilokacja. Dla niektórych to jest zbawienie, ponieważ chcą dużo grać, są w stanie prowadzić dużo fabuł. Multilokacja nie jest też przymusem. Jeśli ktoś chce to niech pisze jeden wątek. Oczywiście mówimy tu o graniu wielu sesji, które są mniej, lub bardziej poukładane chronologicznie oraz gracz nie ma iluś wątków, które stoją w miejscu lub nigdy nie zostaną dokończone.
W skrócie - jestem za multilokacją.
Ichika
Ichika "Chika" Wilson
The Wolf Rookie (Ω)
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 4:30 pm
Podpisuję się nogami i rękami pod postem wyżej - multilokacja nie jest obowiązkowa. Kto chce, przecież może prowadzić 2 fabuły jednocześnie. Poza tym multilokacja na pewno załatwiłaby trochę sprawę z userami, którzy zalegają postami miesiącami (i nie wiadomo czy wrócą), bo wtedy bez obaw możemy rozpocząć nowy wątek o/
Menschenfresser
Menschenfresser
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 4:40 pm
Wydaje mi się, że na ten moment zdjęcie ograniczenia jest git, z jednym ważnym warunkiem - jeśli na fabule 1 dzieje się walka, nim się zacznie fabułę 2, 3 i w ogóle, to wtedy nie zaczynamy kolejnych wątków, do rozstrzygnięcia. Ale wydaje mi się, że raczej to dla większości jest jasne
Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 4:46 pm
Menschenfresser napisał:Wydaje mi się, że na ten moment zdjęcie ograniczenia jest git, z jednym ważnym warunkiem - jeśli na fabule 1 dzieje się walka, nim się zacznie fabułę 2, 3 i w ogóle, to wtedy nie zaczynamy kolejnych wątków, do rozstrzygnięcia. Ale wydaje mi się, że raczej to dla większości jest jasne

Ano, dopóki ludzie będą pamiętać o tym by prowadzić chronologie to ja też zawsze staram się patrzeć na to które wydarzenie jest ostatnie albo ma najwięcej sensu, więc myślę że na spokojnie do dogadania w razie czego! Zawsze mogę nawet iść komuś na rękę i zrobić "Dobra słuchaj, oberwałeś tak i tak, ale jak pójdziesz teraz ze mną na krótką sesję do szpitala to cię opatrzą i uznamy że wyleczyłeś się w trakcie", by miało to ręce i nogi.
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 6:09 pm
Również jestem za zniesieniem ograniczeń, takie coś zdecydowanie pomaga, kiedy nieco dłużej czeka się na odpis, nie chce się wychodzić z tematu, a mimo wszystko z chęcią poszłoby się na kolejne fabuły. I popieram to, co zostało napisane przez Mena, choć opcja z dogadaniem się w razie czego też brzmi dobrze.
Menschenfresser
Menschenfresser
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 7:53 pm
Noël napisał:Również jestem za zniesieniem ograniczeń, takie coś zdecydowanie pomaga, kiedy nieco dłużej czeka się na odpis, nie chce się wychodzić z tematu, a mimo wszystko z chęcią poszłoby się na kolejne fabuły.  I popieram to, co zostało napisane przez Mena, choć opcja z dogadaniem się w razie czego też brzmi dobrze.
Chociaż bardziej widzę to jako punkty w regulaminie w stylu: Na forum jest dozwolona multilokacja, a każdy użytkownik korzystający z tego prawa, musi założyć temat z chronologią w swoim dziale. Jednakże w przypadku, gdy odbywa się ważna ingerencja mistrza gry, w której postać może doznać uszczerbku na zdrowiu bądź umrzeć, nie można rozpocząć kolejnej, chronologicznie późniejszej fabuły do czasu rozstrzygnięcia.
Oczywiście to taki przykład, po godzinie ścierania kleju od wieszaków z szafek i wspomaganiu się spirytusem salicylowym. Więc nie wiem czy to jest jakkolwiek logiczne.
Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Re: Dyskusje
Sob Gru 05, 2020 8:35 pm
Jak dla mnie brzmi świetnie. Dam ludziom czas do końca dnia i jeśli nikt nie zrobi wielkiego protestu to wprowadzę to w takiej formie, dzięki!
Słowik
Słowik
The Fox Coryphaeus / Corsac
Re: Dyskusje
Pon Gru 07, 2020 10:02 am
Pytanie do graczy gangów (choć zwykli oczywiście też mogą się wypowiadać)!


Jak widzicie przyszłość jawności waszych składów? Na dniach określą się konkretniej wasze losy, czas na wybór przywódców i przejmowanie terenów. Pojawia się jednak ważna kwestia - rangi i hierarchia. Z założenia temat taki trafiłby do spisu, który jest jawny. Ale może jednak uważacie, że spis członków gangu z przypisanymi im rangami powinien być dostępny wyłącznie dla was w subforum grupy? W końcu dlaczego inni gracze mają znać wasze pozycje (nawet jako userzy).

Czekam na wasze uwagi!
Leam 'Panda' White
Leam 'Panda' White
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Pon Gru 07, 2020 10:10 am
Z jednej strony i tak po kolorach grup widać, kto należy do jakiego gangu, ale hierarchie może pozostawić anonimową? Nie wiem, czy będzie ona wpisywana w profil, ale troszkę można by było owinąć to tajemnicą i dać dostęp dla tych, co należą do danego gangu.
Jintao Lin
Jintao Lin
Fresh Blood Lost in the City
Re: Dyskusje
Pon Gru 07, 2020 11:38 am
Zgadzam się z tym, co zostało napisane powyżej. Jeśli hierarchia zostanie anonimowa to będzie większa zabawa na fabule i nie wszystko zostanie podane graczom na tacy, niech pogłówkują trochę xD
A dostęp do rang/hierarchii dla członków gangu - jestem za! (Chociaż do żadnego nie przynależę xD)
Lézard
Lézard
The Fox Megalotis
Re: Dyskusje
Pon Gru 07, 2020 1:23 pm
Podoba mi się pomysł z utajnieniem spisu członków gangu z przypisanymi rangami. User, który nie ma postaci w danym gangu, nie musi koniecznie wiedzieć, jakie stanowisko ma czyjaś postać.
Menschenfresser
Menschenfresser
The Liberty Individual Trouble Seeker
Re: Dyskusje
Pon Gru 07, 2020 2:30 pm
Yup, ja też bym utajniła spis rang. Wydaje mi się to sensowne, w szczególności, że większość naszych postaci nie chce by informacje o nich wpadły w niepowołane ręce.
Lark
Lark
The Fox Vicarius / Littoralis
Re: Dyskusje
Sro Gru 09, 2020 12:14 am
Z mojej perspektywy satysfakcjonowałoby mnie spotkanie się gdzieś w połowie.
Same rangi i hierarchia - w jakiś sposób jest znana, w samym gangu jak i poza nim.
Jednak kto obecnie jest na jakiej pozycji powinno być utajnione.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach