Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje
Pią Wrz 11, 2015 12:58 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Pią Sty 03, 2020 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
First topic message reminder :

Masz jakiś nowy pomysł, który moglibyśmy wprowadzić? Śmiało pisz w tym temacie.
Czy to nowa ranga, system, pomysł na event, wydarzenie - z pewnością wszystko rozpatrzymy i odpowiemy.

Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 4:26 pm
Ale to już jest. Po to została wrzucona reputacja. ~ W każdej chwili ludzie mogą tytuł stracić i przejmuje go ktoś inny. Jeśli macie pomysł na jego usprawnienie to też chętnie wysłucham.
To wypadałoby, żeby to wreszcie miało przełożenie. Bo ja, jako szary plagowy stworek nie widzę, żeby ta reputacja miała na coś wpływ, skoro wystarczy napisać Dej.

Co do rezerwowania wizerunku - zgadzam się z Aną i Louisem. Ich point of view ma sens i jestem za nim.

Rzucę wam dziś screenem strony głównej jak wrócę do domu i skończę się bawić z ogłoszeniami, byście widzieli jak to teraz wygląda i mogli podrzucić sugestię że 'to by było fajniejsze ciemniejsze, a to jaśniejsze'.
Fair enough.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:15 pm
Pojawiam się wraz z zapowiedzią! Niestety nie udało mi się skończyć ogłoszeń (tak to jest, jak w trakcie jednego konceptu nagle wpadasz na inny i zaczynasz wszystko zamieniać), ale macie wstępny podgląd jego elementu. Zostaną one przesunięte w lewo (by zmieścić inne elementy), zmienię font którym jest napisany Festiwal Kolorów + dojdą tu jeszcze na pewno:
a) Miniaturki adminów
b) Widget z pogodą
c) Fast-linki do najważniejszych tematów, tak jak do tej pory.

Jeśli macie pomysł na inne elementy, które chcielibyście ujrzeć w ogłoszeniach - dajcie mi znać! Jutro będę siedzieć nad tym dalej, a że czwartek wolny to mogę i nockę zarwać -wink wink-. Chcę też jutro ogarnąć jakoś sensowniej listę zalogowanych.

https://imgur.com/HUDs408.png
https://imgur.com/L2pkujB.png

Zaraz siądę też nad logiem, by zmienić font jakim napisane jest "Pearl of Canada, Pearl of the World", by lepiej pasował do reszty outline'u. Kombinuję, by przy nowych postach nasz czerwony wykrzyknik pojawiał się po prawej stronie kategorii. Duży, ładny i świecący, że coś przeoczyliśmy. (Oczywiście żartuję z tym świecącym.)
Seth Morgan
Seth Morgan
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:19 pm
Daję dużego lajka za minimalizm. Kolory są bardzo spoko, mniej cukierkowe, proste. I jest przejrzyście~
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:22 pm
Jeśli o mnie chodzi, to bardzo podoba mi się ten nowy wygląd. Pianeczka approves.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:56 pm
No ja już robiłam swoje "łoooooooooooo pochmurne pastelkiii *^*" aprobaty, ale dorzucam je tutaj, żeby było oficjalnie.

Łooooo pochmurne pastelki *^*
Louis Ashworth
Louis Ashworth
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sro Cze 19, 2019 10:30 am
Podoba mi się. Minimalistycznie, prosto, bez kombinowania. I dlatego też usunęłabym tę czerwoną, przerywaną linię, biel od tego niebieskiego bardzo dobrze sama w sobie się oddziela. Sądzę, że bez niej wyglądałoby to nowocześniej.
Kakuei Fuse-Liang
Kakuei Fuse-Liang
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sro Cze 19, 2019 1:20 pm
Kod:
Riverdale City jest bazowane na Vancouver, więc bazę mamy olbrzymią, tylko rzeczywiście sporo przy tym pracy. Ale jeśli znajdą się jacyś chętni, zwłaszcza tacy którzy siedzą na pinterestach to też przygarnę z miłością.
Mogę spróbować w poszukiwaniu jakiejś grafiki, zwłaszcza że przesiaduje na pinterestach i szukam zdjęć.

Kod:
Będzie jedna kategoria kampusu, na którym będzie można pisać, a jeśli ktoś zechce zorganizować sobie lekcję to będzie ona działała bardziej w formie mini-eventu, a nie wymogu by zdać rok. Projekty możemy zostawić na podobnej zasadzie, zmienimy po prostu ich opis. Zamiast robienia ich dla zaliczeń, uczniowie będą mogli przykładowo zrobić jeden projekt na miesiąc, by dorobić się dodatkowych PU. Pięknie proszę o odzew w tej sprawie.
Popieram takie rozwiązanie zdecydowanie, ponieważ kiedy sobie przypomnę jak to było, kiedy moje postać musiała zaliczyć jakiś projekt, aby zaliczyć rok to było dla mnie to trochę na łeb i na szyję. A patrząc aktualnie to jednak moja postać nie jest fanatykiem szkoły w Kanadzie (xD).

Kod:
Powiedzcie mi jak się odnosicie do nawigacji? Chcecie takie rozwijane pole z boku, na którym byłyby skróty do najważniejszych tematów? Poprzednie zostało usunięte, bo wszyscy otwarcie stwierdzali że z tego nie korzystali i zapominali o jej istnieniu, ale może jednak warto by było to przywrócić, zamiast wrzucać klikacze w ogłoszenia.
Jestem za. Taki panel jest ułatwieniem w poszukaniu ważnych tematów, które są potrzebne na już i nie trzeba szukać po całym forum. Również to może być ułatwieniem dla nowicjuszy, którzy postanawiają tutaj postawić swoje pierwsze kroki, a dla starych wyjadaczy może to być przyjemność, że wszystkie ważne kwestie są zgromadzone w jednym miejscu i  dostępne pod ręką.  

Wizerunki. Popieram wszystko co zostało wspomniane wyżej przez innych userów, bo taka jest prawda. Oczywiście sam po sobie już wiem, że zaklepywanie wizerunku nie jest optymalnym rozwiązaniem. Ostatecznie jest za punktem drugim.
Jeszcze - jeśli pozwolicie odwołam się do ankiety, która miała miejsce w zeszły weekend, a aktualnie jest już zamknięta - jestem za opcją 'całkowe przejście na zdjęcia', które pasują tutaj i idealnie odzwierciedlają tematykę, fabułę tego  forum c:
***
Zerknąłem na nową propozycję wyglądu i bardzo mnie się spodobał. Jest ładnie, przejrzyście oraz przyjemnie dla oka, że nie trzeba wytężać wzroku, aby coś przeczytać. mowa tutaj o tekście i postach.  Czerwony dodatek w postaci linii oraz głównych nazw tematów ładnie wygląda, ale również zastanawiam się jakby to wyglądało z niebieskimi takimi dodatkami. (Jeśli będziesz miał ochotę Mercu pobawić się z takimi detalami kolorystycznymi, to chętnie bym zobaczył.)

PS. Dopiero teraz się odzywam, bo na początku czekałem jak sytuacja się rozwinie. Dopiero wczoraj wszedłem, aby rozeznać się w tym wszystkim i zauważyłem, że przez miniony weekend i parę dni sporo się ruszyło. A wczoraj studiowałem wypowiedzi innych i musiałem zebrać myśli, aby cokolwiek napisać. Aby później nie było, że nie odzywam się w ważnych, istotnych sprawach forum.  
Nie jestem dobry w takich postach, ale starałem się, żeby jakoś się wypowiedzieć. ^^'
Seth Morgan
Seth Morgan
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sro Cze 19, 2019 2:03 pm
Ja natomiast jeszcze chciałem zwrócić uwagę na wizerunki - jestem przeciwny ustaleniu całkowitego przejścia na zdjęcia. Nie wszystkim ten pomysł odpowiada. Niech każdy wybiera co woli, nikt nikomu nie zabrania używania zdjęć, więc w czym problem? Sam mam zarówno postaci z wizerunkami osób rzeczywistych jak i te z wykorzystaniem artów, dajmy ludziom swobodę. Przecież nikogo to nie boli.
Ryan Jay Grimshaw
Ryan Jay Grimshaw
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Pią Cze 21, 2019 9:42 am
I jeszcze podkreślę to ujednolicenie - nie lepiej byłoby po prostu zdecydować się na realizm, zamiast mieszać wszystko z rysunkiem? O wiele więcej materiałów, łatwiej rozróżnić bohaterów i napisać o nich coś więcej w postach.. Ja wiem, że lubi się na takich forach jakieś animcowate rozwiązania, jednak myślę, że realizm bardziej pasowałby do większości kont.

Jeśli chodzi o to, dlaczego style są wymieszane – pewnego razu na forum została przeprowadzona ankieta dotycząca tego, czy zamierzamy korzystać z artów, zdjęć czy z obu wariantów. Można się łatwo domyślić, który z wariantów uzyskał przewagę w głosowaniu. Myślę jednak, że wraz z upływającym czasem, ludzie faktycznie zaczęli odstawiać na bok rysunkowe avatary. Zresztą mamy też portale społecznościowe, na których skupia się głównie na zdjęciach, a nasi bohaterowie są przez nie bardziej utożsamiani z realizmem.

O ile nie bardzo boli mnie brak headera, tak wymieszanie artów ze zdjęciami przyprawia mi białą gorączkę. Osobiście uważam, że arty to relikt czasów świetności pbfów i 2012 rulez, ale to jednak niech spocznie na półce wspomnień.

Ja od siebie dodam, że jestem za zniesieniem artów na tym forum
Ponieważ były to tylko 4 wypowiedzi (w tym jedna moja), nie bez przyczyny zorganizowałem ankietę, w której wciąż istniały otwarte drzwi, by zagłosować na wymieszany styl. Wydaje mi się, że wynik mówi trochę sam za siebie, bo głosowały tam osoby, które nie miały okazji wcześniej wypowiedzieć się w temacie. Faktycznie znalazło się kilka głosów za pozostaniem przy mieszanym wariancie, ale jeśli stwierdzimy, że jebać wynik głosowania, to równie dobrze za jakiś czas możemy skończyć z większą ilością osób z artami na avatarach i ktoś znów przyjdzie i zakomunikuje, że gryzie mu się to ze zdjęciami.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach