Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Czym są PU i jak je zdobyć?
Czw Lis 19, 2015 8:49 pm
Każdy człowiek z wiekiem zdobywa doświadczenie, rozwija się w różnych kierunkach, odkrywa w sobie rozmaite umiejętności, z których pomocą będzie w stanie określić swoją przyszłość, a być może wybrnąć dzięki nim z kłopotliwych sytuacji. Nie inaczej jest w naszym uniwersum.

Wasze postaci będą natykać się na przeróżnych NPC, brać udział w wielu wydarzeniach, często zażąda się od nich udowodnienia, że są warci swojej pozycji. Czy wszystko będzie zawsze szło po waszej myśli? Otóż nie! Każdy NPC, którego napotkacie dzięki ingerencji mistrza gry ma odrębne pole "Wymagane umiejętności". To właśnie one będą wam potrzebne, by wyjść cało z opresji, czy też odesłać natręta z kwitkiem. Ale jak je właściwie zdobyć?

PU - Punkty Umiejętności.
Skrót ten będzie się przewijał wielokrotnie. W profilu każdego użytkownika widnieje pole 'Punkty Umiejętności'. Dostęp do niego mają tylko i wyłącznie Administratorzy, którzy będą regularnie edytować pola na podstawie prowadzonego spisu.
Punkty umiejętności można zdobyć między innymi za:
► Udział w eventach i konkursach;
► Przeprowadzanie dodatkowych wątków alternatywnych i z przeszłości;
► Pomyślne (albo i nie) przejście starcia z NPC;
► Aktywność w dyskusjach sprzyjających rozwojowi forum.
Możemy je nazwać swego rodzaju walutą, którą operować będziemy na Riverdale, bowiem to właśnie za PU będziecie mogli wykupić umiejętności, które rozwiną waszą postać.

Co jeśli nie podoba mi się system umiejętności? Czy korzystanie z niego jest obowiązkowe?
Nie, absolutnie. System został stworzony, by urozmaicić wam rozgrywkę, zdajemy sobie jednak sprawę, że niektórzy przychodzą na szkolne fora, by się odstresować i nie chcą brać udziału w podobnym 'wyścigu'.

Czy mogę zgadzać się na ingerencję mistrza gry bez korzystania z systemu umiejętności?
Niestety nie.

Nie zgodziłem się na ingerencję mistrza gry, ale biorę aktywny udział w wątkach i eventach. Co wtedy?
Możesz tak jak wszyscy zgłosić się do tematu po odbiór należnych ci PU. Dodamy je do twojej puli bez większych konsekwencji. W ten sposób, jeśli kiedykolwiek w przyszłości zdecydujesz się, że chcesz skorzystać z systemu umiejętności, twoje wcześniejsze starania nie pójdą na marne.

Czy mogę przenosić PU między kontami, bądź wykupywać umiejętności dla innych postaci?
Nie.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach