Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje
Pią Wrz 11, 2015 12:58 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Pią Sty 03, 2020 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
First topic message reminder :

Masz jakiś nowy pomysł, który moglibyśmy wprowadzić? Śmiało pisz w tym temacie.
Czy to nowa ranga, system, pomysł na event, wydarzenie - z pewnością wszystko rozpatrzymy i odpowiemy.

Finnegan Paul Brooks
Finnegan Paul Brooks
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Nie Cze 16, 2019 2:28 pm
U Plażki to tylko ocenka 2/69, gamoniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio, my dudes. Weźmy się do roboty, bo szkoda byłoby, gdyby ktoś natrafił na to forum i uciekł stąd w podskokach tylko dlatego, że to wszystko wygląda jak wygląda. Tracimy na użytkownikach, a na dodatek zaraz mamy sezon wakacyjny, więc statystycznie będzie większa szansa na nowych userów, a kreweta ich nie zachęci na postawienie drugiego kroku.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:26 am
Zmiany, zmiany, zmiany.
Jako, że siedzę ostatnio nad nową szatą graficzną, pojawia się tu moje pytanie. Patrząc na wyniki ankiety, (prawie) wszyscy zgodnie zadecydowaliśmy, że przechodzimy całkowicie na zdjęcia. Szykuje się cała masa czystek, bo mamy też na forum wiele zbędnych tematów i kategorii, które je wydłużają, a są - no właśnie - zbędne. Tyczy się to też kilku dodatków, które miały być fajne, ale na dłuższą metę po prostu nie mają sensu.

Ale na ten moment moje pytanie jest bardzo proste.

Czy zmniejszamy avatary?
Na większości SL ustawia się avatary wielkości 200x320. Nasze obecne 250x420 są zwyczajnie wielkie. Zawsze możemy to też jakoś wypośrodkować i dać przykładowo 220x350, by było bardziej estetycznie. Profilami będę się zajmował i tak dopiero pojutrze, dlatego...

1) 200x320px - typowy SL;
2) 250x420px - obecne;
3) 220x350px - nowe, pośrednie, które pozwolą nam na dodanie napisów, ale nie będą tak duże jak obecne.

Decyzja należy do was.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:31 am
Ogólnie, tak jak byłam za zdjęciami, tak kocham duże avatary, więc byłabym za opcją bez wprowadzania zmian na tym polu. <3333
Lucien Cornett
Lucien Cornett
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:34 am
Same. Duże awatary są super.
Louis Ashworth
Louis Ashworth
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 11:35 am
Obecna wielkość avatarów jest dla mnie w porządku. Nie interesuje mnie, co jest na innych forach; tu jest to dobrze zrobione.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 12:03 pm
Też uważam, że lepiej, by zostało jak jest. Riverdale nie musi być takie samo jak inne fora SLowe. Wręcz przeciwnie, fajnie jeśli się wyróżnia na ich tle, nawet takimi błahostkami.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 1:16 pm
Zostać przy obecnych.

Swoją drogą: czy ustosunkujesz się jakoś do wcześniejszych dyskusji?
Bo od ponad miesiąca próbujemy dobić się do ciebie w sprawie wyglądu... bezskutecznie.

Teraz nagle, bez żadnego "sorry, nie miałem szans was powiadomić o nieobecności" ani "spierdalajcie, to moje grabki", wparowujesz i znów nie wiadomo co i jak. Tekst o "pracowaniu nad layoutem" przewinął się już chyba setny raz, a kreweta nadal na topie. Mnie to jakoś nie przekonuje. Prawdę mówiąc: wygląda, jakby przestało ci się w pewnym momencie chcieć, a teraz ci się zachciało, więc wracasz z nową energią. Może nikt nie zauważy.

Rzecz w tym, że niektórzy już się zmobilizowali do podjęcia tematu. Uważam, że to nie fair chociażby w stosunku do nas. Aktualnie nie ma nawet cienia pewności, że to nie tylko czcze gadanie i że za dwa dni znów nie zostaniemy z obecnym, niedokończonym tworem, który nikomu się nie podoba. Przy tak niskim poziomie przepływu informacji forum się zaraz popłacze z braku userów.

Już nie chodzi o żadne kajanie się i esej złożony z "wybaczcie mi, wybaczcie", ale może dostaniemy choć link do testowego, żeby naprawdę móc uwierzyć, że to jest ogarniane?

Część z nas zadeklarowała pomoc. Można to wykorzystać, żeby nowy wygląd był zrobiony sprawnie.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 2:30 pm
Uwagi przeczytałem, odnotowałem, jak będę miał pytania to będę zadawał je tak jak wyżej przy robieniu konkretnych elementów. W tym między innymi profili, dlatego potrzebowałem waszych uwag co do avatarów.  Na ten moment na pewno chcemy:

1) Zmniejszyć liczbę kategorii. Jest ich zdecydowanie za wiele, większość się kurzy i nie jest używana, więc nie ma sensu, by wisiały, a człowiek musiał scrollować w nieskończoność.

2) Joker zostanie przerobiony na subforum w wątkach alternatywnych. Kto będzie chciał grać, ten będzie chciał grać, ale nie będzie już wisiał jako kategoria.

3) Usunięte zostaną rangi, jako że nie mają większego sensu. Każdy z was będzie mógł sobie wpisać własne rangi w profilu, by na tej podstawie określić jak jest postrzegana jego postać. Zostaną natomiast tytuły - i to tu co najwyżej popracujemy nad nowymi, by umożliwić wam ich zdobywanie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje to będą jak najbardziej mile widziane. Umiejętności, PU i Reputacja zostają.

4) Lecimy oczywiście ze wszystkim w full realizm. Avatary, obrazki, wszystko. Skoro już ujednolicamy to ujednolicamy. Tutaj z kolei na pewno przydałaby mi się pomoc w ogarnianiu tematów. Przydałby się jakiś prosty layout, który moglibyśmy wykorzystać na każdym polu. Moim zdaniem nie ma sensu trzaskać niewiadomo jak długich opisów, ale fajnie by było mieć chociaż tych kilka zdań + jakieś zdjęcie poglądowe. Zależałoby mi też na przesegregowaniu lokacji tak, by zachować jak największy realizm. Usunąć te które są niezadbane i nieogarnięte. Riverdale City jest bazowane na Vancouver, więc bazę mamy olbrzymią, tylko rzeczywiście sporo przy tym pracy. Ale jeśli znajdą się jacyś chętni, zwłaszcza tacy którzy siedzą na pinterestach to też przygarnę z miłością.

5) Kompendium wiedzy było wcześniej podzielone ze względu na to, że pola zaawansowane nie są obowiązkowe. Były traktowane jako dodatki dla tych, którym chce się robić na forum coś więcej. Koniec końców wygląda to tak, że i ono musi przejść gruntowne porządki - więc łapię propozycję Chestera stuprocentowo i je ujednolicamy. Tematy, z których i tak nikt nie korzysta po prostu się wyrzuci. Jak samo zmerge'owane zostanie subforum "Do Administracji" i "Sprawy użytkowników", bo też sam się łapię na tym, że czegoś szukam i nie pamiętam w którym dziale to jest.

6) Ważna kwestia - Riverdale Highschool. Wiem, że nasze forum początkowo opierało się na szkole, ale koniec końców wygląda to tak, że większość gra już mieszkańcami. Lekcje stały się przykrym obowiązkiem, tak jak projekty, akademiki stoją puste od lat i generalnie uczniowie średnio zachęcają swoją grupą. A skoro już bardziej jesteśmy "Riverdale City" niż "Riverdale High" - kategorie naszego liceum również zostaną zmerge'owane do jednej. Będzie jedna kategoria kampusu, na którym będzie można pisać, a jeśli ktoś zechce zorganizować sobie lekcję to będzie ona działała bardziej w formie mini-eventu, a nie wymogu by zdać rok. Projekty możemy zostawić na podobnej zasadzie, zmienimy po prostu ich opis. Zamiast robienia ich dla zaliczeń, uczniowie będą mogli przykładowo zrobić jeden projekt na miesiąc, by dorobić się dodatkowych PU. Pięknie proszę o odzew w tej sprawie.

7) Powiedzcie mi jak się odnosicie do nawigacji? Chcecie takie rozwijane pole z boku, na którym byłyby skróty do najważniejszych tematów? Poprzednie zostało usunięte, bo wszyscy otwarcie stwierdzali że z tego nie korzystali i zapominali o jej istnieniu, ale może jednak warto by było to przywrócić, zamiast wrzucać klikacze w ogłoszenia.

I jeszcze co do nowego layoutu - w czwartek mógłbym go wrzucić, z tym że nie będzie na nim jeszcze nowych profili. Przy profilach mam sporo zabawy, kodowania i innych rzeczy, więc jak na razie głównie zostanie ogarnięte nasze zewnętrzne-wnętrze. Nowe tło, logo, kategorie, chatbox, pole z zalogowanymi i ogłoszeniami. Do tego - tu już potrzebna mi pomoc z zewnątrz - nowy wygląd i ogarnięcie tematów, ale wiadomo że to zajmie już nieco więcej czasu, bo też musimy się zastanowić co zostawiamy, a co wyrzucamy.

EDIT:

Jeszcze jedna ważna sprawa. Wizerunki. Skoro już przechodzimy na wizerunki realne to dobrze by było rzucić jakieś rezerwacje. Powiedzcie mi tylko jak wolicie:
1) Każdy user ma 1 stały wizerunek.
2) Jeśli ktoś chce, rezerwuje sobie wizerunek, jeśli nie - po prostu nie używa tych które są zaklepane.

Wiem, że ten 1 propaguje realizm i brak wiecznych operacji plastycznych, ale też jednak mocno ogranicza. Zawsze lubiłem to, że na forach "animango" można działać według drugiej opcji i wybierać to co ci pasuje. A jak to wygląda z waszej strony?
Anastasia Isaure Serpent
Anastasia Isaure Serpent
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:11 pm
6) Jak najbardziej spoko opcją będzie uzgodnienie lekcji i projektów jako opcjonalne fabuły, bo czasem naprawdę ciężko się wyrabiać z życiem.

7) Jak dla mnie dodatkowy pasek z nawigacją byłby spoko, sama w zakładkach mam folder z forum, który ma masę inny podfolderów z bezpośrednimi linkami, bo mi się nie chce grzebać.

Co do wizerunków.. nah, nie róbmy zaklepywania na siłę, bo tylko utrudnimy sobie życie. Ja na przykład na Anie korzystam ze zdjęć chyba 4 różnych dziewczyn, które dodatkowo ciutkę przerabiam w photoshopie, bo żadna z nich nie wygląda w 100% tak, jak sobie Anę wyobrażam, więc huge meh na ten 1 punkt. Poza tym, w mangu też było zaklepywanie wizerunków, a ledwo kto ostatecznie zaklepywał, więc..' xD
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:20 pm
Rozmiar avatarów taki, jaki jest.

Na większości SL ustawia się avatary wielkości 200x320. Nasze obecne 250x420 są zwyczajnie wielkie.
Ale RD nie jest SL. Nie rozumiem skąd się w ogóle wziął zamysł, żeby zmieniać je pod typowe SL. Jedyny temat, jaki był podejmowany to kwestia ujednolicenia grafiki. Nie zmian wewnętrzforumowych, bo w sumie nikt o SL nie prosił i (chyba) nie prosi.

Ogólnie to mam wrażenie, że po miesiącach ciszy i braku zainteresowania nagle dostajemy turbo zmiany i nie bardzo wiem, skąd one się biorą. RD radziło sobie super (jak wróciłam w listopadzie to nie widziałam problemów z aktywnością) takie, jakie było. Problem rozwinął się w momencie, kiedy zostało 'porzucone'. I dobrze wiesz Merc, że miałeś wrócić w kwietniu do pełnej aktywności i nikt nie miał problemów, że przez te 3 miesiące było Cię mało, bo każdy rozumiał, że nowa praca = nowe obowiązki. W kwietniu jednak nadal była cisza (potem był Pyrkon, potem majówka) i miałeś wrócić 5 maja. Jest 18 czerwca.
Kreweta została wrzucona 18 maja. Pierwszy post na temat wyglądu - 24 maja. Podbity 1 czerwca. Odpowiedź dostaliśmy wczoraj/dzisiaj. Przez miesiąc RD wygląda, jak gdyby było ofiarą jakiegoś ciężkiego wypadku drogowego.
To jest główny problem dla mnie - mam wrażenie, że przestało Ci zależeć, zająłeś się swoim życiem i odstawiłeś RD na bok na te kilka miesięcy - i nagle wracasz pełen energii, wrzucasz multum propozycji zmian, a wszyscy chcieli tylko ujednolicenia szaty graficznej.
I jak Chauncey pisze - nikt nie oczekuje kajania się i przeprosin, ale jedynie współpracy. Bo od marca to RD równie dobrze mogłoby uschnąć, gdyby nie kilka osób, które coś pisały/robiły.

2) Joker zostanie przerobiony na subforum w wątkach alternatywnych. Kto będzie chciał grać, ten będzie chciał grać, ale nie będzie już wisiał jako kategoria.
Dzięki Ci Panie.

Zostaną natomiast tytuły - i to tu co najwyżej popracujemy nad nowymi, by umożliwić wam ich zdobywanie.
Miło by było, gdyby tytuły wreszcie nie zabierały osoby 'stare wygi' tylko jednak nowi użytkownicy też mieliby szanse je zdobyć. Dodatkowo (oprócz jakiegoś fabularnego zdobywania tytułów, a nie dopisku w KP: Jest zajebiście bogata, rozkłada nogi za 15 3, więc dej tytuł} niech jest opcja, że ktoś go może stracić, jeżeli spadnie mu aktywność albo zrobi coś fabularnie, co może zaszkodzić jemu/jego rodzinie. Bo jak patrzyłam to aktualnie wyglądało to następująco: Słuchajcie, tego nie ma, ten skasował konto to kto chce? XYZ, Ty jesteś [INSERT HERE KEYWORD], chcesz?

4) Lecimy oczywiście ze wszystkim w full realizm. Avatary, obrazki, wszystko. Skoro już ujednolicamy to ujednolicamy.
Jeżeli chodzi o ujednolicenie szaty graficznej - yes. Please.

6) Ważna kwestia - Riverdale Highschool. Wiem, że nasze forum początkowo opierało się na szkole, ale koniec końców wygląda to tak, że większość gra już mieszkańcami. Lekcje stały się przykrym obowiązkiem, tak jak projekty, akademiki stoją puste od lat i generalnie uczniowie średnio zachęcają swoją grupą. A skoro już bardziej jesteśmy "Riverdale City" niż "Riverdale High" - kategorie naszego liceum również zostaną zmerge'owane do jednej.
Nie mam problemu, żeby skoncentrować szkołę w jednym miejscu, jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że lekcje są przykrym obowiązkiem. Tych lekcji nikt nie robił albo nie kończył. Projekty, które były robione w tym roku też stanęły w miejscu, bo osobom prowadzącym się odechciało. A według mnie, jeżeli ktoś gra uczniem/studentem, to powinien jednak się starać. Szczególnie, że za tego typu rzeczy można dostać PU. Nie róbmy już z siebie leniwych dup, które nie sklecą 8 zdań, żeby dostać nagrodę.
A co do pustki w akademikach - starzy użytkownicy mają postacie, które wyszły ze szkoły albo wyjdą w tym roku. Studenci w ogólnie nie mają możliwości rozwijania studenckiego życia (oprócz projektów), bo nie ma nauczycieli akademickich czy dobrze rozwiniętych subfor na UniRD czy McGUni. Także jaki sens, żeby się starać skoro nie ma gdzie? Może warto się zastanowić, jak zachęcić ludzi, żeby w ogóle pomyśleli o młodszej postaci.

I jeszcze co do nowego layoutu - w czwartek mógłbym go wrzucić, z tym że nie będzie na nim jeszcze nowych profili.
Nie wiem czy potrzebujemy tych nowych profili. Ale, jak Chauncey wspomniał, fajnie by było zobaczyć projekt przed wrzuceniem, żeby jednak szarzy ludzie mieli impakt i mogli zaproponować jakieś zmiany (nawet w kolorze czy doborze zdjęć).

2) Jeśli ktoś chce, rezerwuje sobie wizerunek, jeśli nie - po prostu nie używa tych które są zaklepane.
Jestem za tą opcją. Prosto - jeżeli ktoś weźmie tą samą osobę co inny użytkownik albo nagle jego postać będzie latynosem, a była rasą kaukaską - to się takiemu w ucho trzepnie, powie po słowie i problem rozwiązany.

A z mojej strony jeszcze - ilu mamy MG na RD? I dlaczego tylko mnie aktualnie?
Pozostawiam wam do przemyślenia ten temat.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:38 pm
Ale RD nie jest SL. Nie rozumiem skąd się w ogóle wziął zamysł, żeby zmieniać je pod typowe SL. Jedyny temat, jaki był podejmowany to kwestia ujednolicenia grafiki. Nie zmian wewnętrzforumowych, bo w sumie nikt o SL nie prosił i (chyba) nie prosi.
Aigo, nikt nie zamierza nic na siłę zmieniać pod typowe SL, więc spokojnie. Ot proste pytanie. Choć jakby nie patrzeć już samo przebranżowienie się na realne avatary i tematyka robią swoje, więc pewnie tak czy inaczej zostaniemy wrzuceni do tej kategorii w oficjalnych rozgrupowaniach i tak też będziemy mogli się reklamować.

Miło by było, gdyby tytuły wreszcie nie zabierały osoby 'stare wygi' tylko jednak nowi użytkownicy też mieliby szanse je zdobyć. Dodatkowo (oprócz jakiegoś fabularnego zdobywania tytułów, a nie dopisku w KP: Jest zajebiście bogata, rozkłada nogi za 15 3, więc dej tytuł} niech jest opcja, że ktoś go może stracić, jeżeli spadnie mu aktywność albo zrobi coś fabularnie, co może zaszkodzić jemu/jego rodzinie. Bo jak patrzyłam to aktualnie wyglądało to następująco: Słuchajcie, tego nie ma, ten skasował konto to kto chce? XYZ, Ty jesteś [INSERT HERE KEYWORD], chcesz?

Ale to już jest. Po to została wrzucona reputacja. ~ W każdej chwili ludzie mogą tytuł stracić i przejmuje go ktoś inny. Jeśli macie pomysł na jego usprawnienie to też chętnie wysłucham.

Nie wiem czy potrzebujemy tych nowych profili. Ale, jak Chauncey wspomniał, fajnie by było zobaczyć projekt przed wrzuceniem, żeby jednak szarzy ludzie mieli impakt i mogli zaproponować jakieś zmiany (nawet w kolorze czy doborze zdjęć).

Wygląd zawsze był robiony przez jedną (maksymalnie dwie) osobę i tego zmieniać nie zamierzam. Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść, jeśli ktoś chce faktycznie się zarejestrować i pomóc w ogarnianiu choćby wcześniej wspomnianych tematów to może do mnie podbić na PW czy podnieść łapkę w górę, a rzucę linkiem, ale naprawdę nie chce mi się bawić w przekrzykiwanie kto by wolał jaki kolor, a czemu nie tak, a czemu nie siak, czemu to jest z lewej, a nie z prawej. Tak było do tej pory i tak też zostanie. Rzucę wam dziś screenem strony głównej jak wrócę do domu i skończę się bawić z ogłoszeniami, byście widzieli jak to teraz wygląda i mogli podrzucić sugestię że 'to by było fajniejsze ciemniejsze, a to jaśniejsze'.
Louis Ashworth
Louis Ashworth
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:43 pm
1) Tak.

2) Yes, please.

3) Yes, daddy.

4) Mogę pomóc, jestem Pinterest fucker i mam w tej chwili sporo wolnego czasu, które przepierdalam na Simsy.

5) Yes, my lord.

6) Uważam, że to dobra zmiana. Nie mam już żadnej postaci ucznia, ale jest to zwyczajnie upierdliwe, jeżeli ma się kilka kont uczniaków, nikt się nie zgłasza do projektu albo odpisuje 12 miesięcy. Lekcje nie mają przełożenia praktycznego, odkąd zostały zlikwidowane grupy roczników (i dobrze, że tak się stało). Można to robić w formie mini eventu za PU, to bardzo dobra idea i ją popieram.

7) Niespecjalnie jej używałam i prawdopodobnie nie będę, jeżeli zostaną, jak zostało w punkcie pierwszym i trzecim, niepotrzebne kategorie usunięte. Sądzę, że wtedy nikt się nie zgubi i będzie się dosyć sprawnie poruszał po forum.

Jakakolwiek rezerwacja wizerunków w ogóle mi nie odpowiada. Przynajmniej w mojej opinii to niepotrzebny temat, bo praktycznie nigdy z niego nie korzystałam i nie było z tego tytułu żadnych problemów. Wydaje mi się bardziej ograniczający niż porządkujący. Ja mam love hate relationship ze Stephenem Jamesem, jego szczeną i oczami, na obecnym avatarze jest Jord Liddel i mimo że panowie wyglądają różnie, chwila zabawy z Photoshopem i mam to, co chcę, a nie wydaje mi się, żeby to jakoś zaburzało odbiór postaci (nie mówiąc o tatuażach, po chuj zamarzył mi się człowiek brudnopis gimnazjalisty, ja jebię). Uważam, że jeżeli ktoś przychodzi, robi nową postać i zauważa, że ten wygląd, który chciał na swojego bobasa, jest zajęty, sądzę, że to uszanuje albo też napisze do usera z pytaniem, czy mogliby się dzielić niektórymi zdjęciami, które pasują mu do jego wizji. Równie dobrze typ na wizerunku może mieć zdjęcia pleców ─ czy mogę się do tego dopierdolić, jeżeli to od mojego kolesia? Mogę, ale po co. Ponadto, jeżeli według podpunktu drugiego ktoś zajmie mi wygląd, którego ja używam jako jednego z kilku na postać, ale jednak ich nie zgłaszałem, to mam jeden ryj w plecy. Ktoś zajmie drugi, drugi ryj w plecy, zostaję z jednym, który może mieć 2/10 zdjęcia jakością czy nie spełnia moich oczekiwań wizualnych.
Anastasia Isaure Serpent
Anastasia Isaure Serpent
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:55 pm
O, o, o, dokładnie o to chodzi, o czym napisał Louis! Mam wrażenie, że dużo osób na tym forum tak robi, że korzysta ze zdjęć paru osób jednocześnie, a tu coś przerabiając, a tu coś jeszcze dodając. No kurde, Merc, sama zresztą korzystałaś z wizerunku kilku osób na swoich awatarach, bo różne buźki już u Ciebie widziałam. I teraz wyobraź sobie sytuację, że ze 3 osób, od których bierzesz zdjęcia, 2 nagle okazuje się zaklepana, bo przecież zaklepujemy jeden wizerunek, jeżeli już chcemy w ogóle zaklepywać, i co się dzieje? I zostajesz z jedną osobą, która nie wiadomo, czy w ogóle będzie jeszcze wrzucać zdjęcia, może za miesiąc usunie konto w mediach społecznościowych, a przecież nie robimy operacji plastycznych, skoro na forum korzystamy ze zdjęć. No i dupa. Jestem totalnie przeciw temu zaklepywaniu, w JAKIEJKOLWIEK formie.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 3:57 pm
Anastasia Isaure Serpent napisał:O, o, o, dokładnie o to chodzi, o czym napisał Louis! Mam wrażenie, że dużo osób na tym forum tak robi, że korzysta ze zdjęć paru osób jednocześnie, a tu coś przerabiając, a tu coś jeszcze dodając. No kurde, Merc, sama zresztą korzystałaś z wizerunku kilku osób na swoich awatarach, bo różne buźki już u Ciebie widziałam. I teraz wyobraź sobie sytuację, że ze 3 osób, od których bierzesz zdjęcia, 2 nagle okazuje się zaklepana, bo przecież zaklepujemy jeden wizerunek, jeżeli już chcemy w ogóle zaklepywać, i co się dzieje? I zostajesz z jedną osobą, która nie wiadomo, czy w ogóle będzie jeszcze wrzucać zdjęcia, może za miesiąc usunie konto w mediach społecznościowych, a przecież nie robimy operacji plastycznych, skoro na forum korzystamy ze zdjęć. No i dupa. Jestem totalnie przeciw temu zaklepywaniu, w JAKIEJKOLWIEK formie.

Hahah no ja właśnie mam dokładnie to samo podejście. Ciężko by mi było się teraz zdecydować na jednego Azjatę, zwłaszcza że jednak wszyscy są tacy sami idzie znaleźć osoby, które mają po prostu zbliżoną urodę i pozmieniać sobie to i owo w Photoshopie. Albo właśnie czasem zaklepiesz wizerunek, a tu bam osoba przestaje być aktywna i pozostajesz uziemiony bez zdjęć, gifów, niczego. Ewentualnie bierzesz super aktora, a on nagle zapuszcza włosy i brodę i przestaje być kimś kogo widzisz jako swoją postać -kaszl-. Dlatego tym bardziej się cieszę, że macie taką samą opinię.

A z tym zaklepywaniem jeszcze - to po prostu niestety będzie trzeba się też zdać nieco na ludzi i kontrolować. Bo wiadomo, że czasem może nam się spodobać ten sam aktor, ale jednak robienie bliźniaka to średni pomysł. Chyba, że taka osoba sobie to ustali z drugą, wtedy nie widzę problemu. Ale faktycznie kradnięcie komuś wizerunku, gdzie jedna osoba używa jakiejś osoby od dłuższego czasu, a tu wpada nowa osoba i zaklepuje, zdecydowanie by nie przeszło.
Anastasia Isaure Serpent
Anastasia Isaure Serpent
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 18, 2019 4:07 pm
Ale faktycznie kradnięcie komuś wizerunku, gdzie jedna osoba używa jakiejś osoby od dłuższego czasu, a tu wpada nowa osoba i zaklepuje, zdecydowanie by nie przeszło.

No to trzeba podejść do tego na luźno i zostawić niepisaną zasadę, a gdyby ktoś przyszedł i miał akurat z tym problem, to wyjaśnić i tyle. Chociaż przypuszczam, że nawet jeżeli zaistniałyby takie sytuacje, to byłoby ich mało.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach