Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Propozycje
Pią Wrz 11, 2015 12:58 pm


Ostatnio zmieniony przez [MG] Mercury Kyan Black dnia Pią Sty 03, 2020 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
First topic message reminder :

Masz jakiś nowy pomysł, który moglibyśmy wprowadzić? Śmiało pisz w tym temacie.
Czy to nowa ranga, system, pomysł na event, wydarzenie - z pewnością wszystko rozpatrzymy i odpowiemy.

Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Pią Maj 24, 2019 8:36 pm
Ja mam trochę pytanie, trochę propozycję.

Czy obecny layout jest już skończony?

Mija kolejna doba, headera jak nie ma, tak nie ma. Informacji o tym zero. Nic się kupy nie trzyma kolorystycznie. Tu kreweta, tu niebieski z poprzedniego wyglądu, tam czarny, zdjęcia, arty... Może to jakoś ujednolicić?

Nie wiem czy coś się teraz schrzaniło i trwają prace poszukiwawcze błędu, czy ktoś tu zaczął coś tworzyć i to zostawił samopas, żeby kisło...

Jeżeli chodzi o kody, ja chętnie pomogę. Byle to ruszyć dalej, bo obecnie forum wygląda na niedokończone. Albo jakby wywaliło połowę artów. (눈_눈)
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sob Cze 01, 2019 12:47 pm
Halo? Anybody here?

Podbijam post Chaunceya, bo to już dwa tygodnie (o ile dobrze liczę), a kreweta nadal rządzi na forum i smuteg, żal i halucynacje z niedowidzenia. Domyślam się, że jest to spowodowane brakiem czasu, ale to może warto wtedy o tym napisać i poprosić o pomoc? Myślę, że znajdą się ludzie, którzy mogliby wspomóc administrację, ale bez odzewu ciężko, bo nikt w myślach nie czyta.
A naprawdę RD wygląda teraz... źle. Jakby była awaria i ogólnie ktoś machnął na nie ręką, nie chcąc go naprawiać. Kolory się gryzą, nie ma headera, zostały jakieś zalążki po zimowym wyglądzie - no kiepsko. Po prostu.
Lucien Cornett
Lucien Cornett
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sob Cze 01, 2019 1:46 pm
Również podbijam!
How many shrimps do you have to eat? ...bo ja już nie chcę jeść żadnej :C

Zgadzam się totalnie z tym, co napisała Plaga i Chauncey, więc nie będę powtarzać tego, co już zostało napisane, ale od siebie dodam: bardzo ciężko patrzy się na tak jasną stronę z niemalże równie jasnym fontem, gdy ten font w dodatku jest tak maciupki. Cały czas rolluję lupą tutaj, a nawet to czasem nie chroni mnie od lecenia po świetlik do oczu :c Serio, lepszym rozwiązaniem jest jakiś ciemniejszy, szarawy kolor. Nie mówię, że szary-szary, niech w coś wpada, żeby był klimacik, ale >uratujcie nasze oczy< xD

I jeszcze podkreślę to ujednolicenie - nie lepiej byłoby po prostu zdecydować się na realizm, zamiast mieszać wszystko z rysunkiem? O wiele więcej materiałów, łatwiej rozróżnić bohaterów i napisać o nich coś więcej w postach.. Ja wiem, że lubi się na takich forach jakieś animcowate rozwiązania, jednak myślę, że realizm bardziej pasowałby do większości kont.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Sob Cze 01, 2019 2:22 pm
I JA PODBIJAM.

Jeśli Merc nie ma czasu, to są tu osoby, które nie boją się Photoshopa i mogą zrobić chociaż coś tymczasowego jeśli chodzi o nagłówek. Przynajmniej forum nie będzie odstraszało jego brakiem.
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 6:49 pm
Propozycje - Page 12 Tumblr_p4bft8xEvk1r6rzrwo1_400
Kiedy czekasz, aż ktoś odpisze.
Alan Hayden Paige
Alan Hayden Paige
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 8:34 pm
Osobiście nie mam żadnych informacji na temat nowego layoutu – nie wiem, na jakim etapie projektowania jest, nie wiem, ile zostało do końca. Słyszałem tylko jakiś czas temu, że każdego dnia Merc miał poświęcać wyglądowi godzinę, ale nie wiem, na jakim testowym dzieją się te zmiany. Może chce zaskoczyć wszystkich.
Albo to nowe minimalistyczne wydanie.

W każdym razie faktycznie mija już kolejny tydzień – może nawet dobiliśmy do miesiąca – a na forum nie ma nagłówka. W sumie jestem skłonny już sam zająć się tym wszystkim, jednak tutaj raczej nie będziecie mogli się spodziewać wyglądu robionego względem pory roku. Postawiłbym na coś bardziej uniwersalnego – pewnie z moimi ukochanymi szarościami, w które wplótłbym jakiś kolorek. Może właśnie zastosowaną przez Merca czerwień w ogłoszeniach.
Druga sprawa jest taka, że jeśli bym się tym zajął, cały kod szedłby sobie od zera. Mam już zagwarantowaną pomoc od Chaunceya z bardziej skomplikowanymi rzeczami, ale nie zmienia to faktu, że RD jest na tyle rozbudowane, że wszystko wymaga cierpliwości, a jestem sobie osobą pracującą, a obecne upały też nie sprzyjają niczemu, ale mimo tego postaram się coś skleić.

Rzecz jasna, jeśli macie jakieś sugestie, to walcie śmiało. Nie obiecuję, że uczynimy cuda, ale będziemy robić co w naszej mocy.

Jeśli chodzi o to, dlaczego style są wymieszane – pewnego razu na forum została przeprowadzona ankieta dotycząca tego, czy zamierzamy korzystać z artów, zdjęć czy z obu wariantów. Można się łatwo domyślić, który z wariantów uzyskał przewagę w głosowaniu. Myślę jednak, że wraz z upływającym czasem, ludzie faktycznie zaczęli odstawiać na bok rysunkowe avatary. Zresztą mamy też portale społecznościowe, na których skupia się głównie na zdjęciach, a nasi bohaterowie są przez nie bardziej utożsamiani z realizmem. Jeśli chodzi o mnie, byłbym skłonny do całkowitego porzucenia artów i ujednolicenia RD. Gdyby z kolei pojawiły się jakieś obiekcje, nie ma chyba też żadnego problemu, by po tym dłuższym czasie ponowić ankietę, by nie było już żadnych wątpliwości. Tak czy inaczej zgodzę się z tym, że ujednolicenie grafiki dobrze wpłynie na estetykę, choć pewnie nie rzucałbym się, jakby ktoś uznał, że chce sobie wstawić jakiś art do podpisu. Wiadomo.
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 8:45 pm
Mogłabym robić quotes co kilka zdań, ale jest za ciepło, a ja jestem za bardzo w esicy z nauką.
Odpowiem prosto, zwięźle i na temat:



Chester Ó Heachthinghearn
Chester Ó Heachthinghearn
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 9:29 pm
Temat wyglądu został przeruchany, ale podbijam.

O ile nie bardzo boli mnie brak headera, tak wymieszanie artów ze zdjęciami przyprawia mi białą gorączkę. Osobiście uważam, że arty to relikt czasów świetności pbfów i 2012 rulez, ale to jednak niech spocznie na półce wspomnień. Mimo że tak wyszło w głosowaniu, jak widać powyżej, wielu ludziom to nie współgra, czemu się nie dziwię. Z jednej strony typ z ABSami, że dzwońcie pp policję, a z drugiej mangu łeb na ¾ kadru. Zdjęcia są łatwiejsze do znajdowania, nadają postaciom unikatowości, a forum stylu. Popieram Alana w 7385318%, że na forum najlepiej sprawdziłaby się szata uniwersalna, której nie trzeba aktualizować co trzy miesiące. Jestem za szarościami i akcentami (będę kochać ten czerwony, jak PIS was nie wykochał), bo obecna biel mnie razi w oczy. Ponadto, uważam, że font w postach jest w porządku, ale w wielu miejscach na forum jest za mały. Może to ja, może to Maybelline.

Mam jeszcze coś. Po co mamy w kompendium wiedzy podobno informacje zaawansowane i podstawowe? Uważam, że to z powodzeniem można wrzucić razem, bo człowiek potem szuka jak głupi po milionach subfor jednej konkretnej rzeczy. Podobnie jak do administracji i od administracji. W organizacji są dwa tematy do zgłaszania się po punkty umiejętności - uważam, że aż dwa są zbędne. Sądzę, że tematy "Chcę się w to bawić" i "Czym są PU i jak je zdobyć?" zostały niepotrzebnie rozdzielone.

Lucien Cornett
Lucien Cornett
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 9:34 pm
Ja jestem w 100% za uniwersalnym wyglądem, również lubię szarości z drobnymi kolorkami. Z kodem niestety nie pomogę, bo nie umia :C
Ale mogę bez problemu pomóc z jakiegoś projektowego punktu, ewentualnie po prostu przy grafikach! C:
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Wto Cze 11, 2019 11:21 pm
> You have my sword
> And my bow!
> And my SAX


And my respect

yes



Przy kodach mogę pomóc. Przynajmniej przy większości, bo miszczu mi mówić nie można.

Ja od siebie dodam, że jestem za zniesieniem artów na tym forum LUB ewentualnie za zrobieniem ankiety (i wtedy zniesienie artów; i tak nikt ich nie chce, a jak ktoś chce, to się go zakrzyczy). Bo to wygląda jak przemielone w kocim gardle.

I jeszcze warto się zastanowić o co chodzi z niektórymi dodatkami tutaj, bo ja nadal nie wiem po co są jakieś gangi i te całe Jokery, skoro żaden nie wpadnie tu choćby po potknięciu się o swoje sumienie. Milion niewykorzystanego potencjału. Wywalić to albo ruszyć.
Alan Hayden Paige
Alan Hayden Paige
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sro Cze 12, 2019 9:23 pm
Ponadto, uważam, że font w postach jest w porządku, ale w wielu miejscach na forum jest za mały. Może to ja, może to Maybelline.
To na pewno twoja Schauma. Nie no. Będę wdzięczny za wskazanie konkretnych przykładów, bo na pewno pomoże to w późniejszym dostosowaniu wielkości tekstu dla danych działów. Mały tekst często prezentuje się estetycznie, ale faktycznie na dłuższą metę może być męczący dla oczu.

Mam jeszcze coś. Po co mamy w kompendium wiedzy podobno informacje zaawansowane i podstawowe? Uważam, że to z powodzeniem można wrzucić razem, bo człowiek potem szuka jak głupi po milionach subfor jednej konkretnej rzeczy. Podobnie jak do administracji i od administracji. W organizacji są dwa tematy do zgłaszania się po punkty umiejętności - uważam, że aż dwa są zbędne. Sądzę, że tematy "Chcę się w to bawić" i "Czym są PU i jak je zdobyć?" zostały niepotrzebnie rozdzielone.
Wezmę to pod uwagę przy wprowadzaniu nowości. Zresztą taki refresh na pewno się przyda i ułatwi nawigację po forum. Zresztą nie sądzę, żeby połączenie tematów czy działów miało stanowić jakiś problem. Jak dla mnie w samej organizacji można stworzyć jakieś bardziej uniwersalne subforum i po prostu przykleić wyżej to, co ważniejsze. Dzięki. c:

Ale mogę bez problemu pomóc z jakiegoś projektowego punktu, ewentualnie po prostu przy grafikach! C:
Czasem nawet to wystarczy. xD

*zabiera miecz, łuk, saksofon i szacun*

I jeszcze warto się zastanowić o co chodzi z niektórymi dodatkami tutaj, bo ja nadal nie wiem po co są jakieś gangi i te całe Jokery, skoro żaden nie wpadnie tu choćby po potknięciu się o swoje sumienie. Milion niewykorzystanego potencjału. Wywalić to albo ruszyć.
Gangi są dodatkiem do tytułów – za sprawą reputacji można rozwijać swoją renomę pod tym kątem. Osobiście sam poczyniłem już kroki, by w przyszłości zająć się jednym z gangów, więc uważam, że sam pomysł ma potencjał, tylko na pewno przydałoby się go jakoś rozwinąć. Szkoda byłoby to porzucać, bo jednak uważam, że takie smaczki dodają trochę motywacji, by rozruszać swojego bohatera, dlatego pomyślę nad tym, jak właściwie można byłoby to jakoś rozbudować. Jednak w tym wypadku, jeśli macie propozycje lub jeśli jesteście chętni, by jakoś przyczynić się do zabawy w bogów i zamieszać trochę fabularnie, ręce do pracy zawsze się przydadzą.
Co do Jokera – tu pozwolę sobie zrzucić wszystko na Merca, bo o ile uznałem, że skoro znaleźli się chętni do zabawy w alternatywny świat (a słyszałem, że trochę ich było), to nie mam nic przeciwko, by takie odrębne forum powstało. Sam jednak wolałem skupić się na swoich dotychczasowych postaciach, więc nie wiem na czym to wszystko stoi, czy wciąż są chętni i czy są względem tego dalsze plany ani też, jak obecnie rozpatrują się na to ludzie.
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sro Cze 12, 2019 10:37 pm
A nie możemy tego Jokera usunąć? Odkąd tu wróciłam to widziałam jedno konto w kolorze Jokera, które się logowało, a wątpię, że ten ktoś pisał sam ze sobą... Poza tym, bądźmy szczerzy - on tu pasuje jak pięść do nosa. Forum w forum.
Jak ktoś chce grać w świecie Jokera to może warto założyć drugie forum, a nie upychać wszystko na jednym.
Lucien Cornett
Lucien Cornett
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Sob Cze 15, 2019 12:39 pm
Merc, jakiś komentarz? Bo nie wiem, czy mamy zielone światło, czy stoimy w korku..
Anonymous
Gość
Gość
Re: Propozycje
Nie Cze 16, 2019 12:48 pm
Myślę, że trzeba kopnąć w pedał i ruszyć z piskiem opon, łamiąc po drodze wszystkie zakazy. Na zielone światło czekamy od ponad miesiąca, a tu się nie zmieniło nawet pół piksela. W tym tempie niektórzy będą tłumaczyć swoim Bombelkom dlaczego osiwieli przedwcześnie, a cała reszta skończy na terapii u dr Plagi. Polecam, 2/79.

Tym bardziej, że drugi admin sam podkreślił brak konkretów na temat layoutu RD, a skoro ktoś, kto ma bezpośredni kontakt z grafikiem, tak jak my ma pytajnik nad głową...

Nie wiem zresztą czy to kwestia tego, że head admin ze swoimi multikontami nie włazi, czy jednak serio wina mało kuszącego wyglądu, ale licznik wskazuje na znaczny spadek użytkowników w ostatnich 24h. Normalnie Amba Fatima. Były tłumy, teraz nima.

Przydałoby się więc przynajmniej SPRÓBOWAĆ ogarnąć ten niedokończony syf, bo obecnie forum jest lepsze niż leki na erekcję - wszystko tutaj staje.
Plague Doctor
Plague Doctor
Fresh Blood Lost in the City
Re: Propozycje
Nie Cze 16, 2019 1:56 pm
(...) cała reszta skończy na terapii u dr Plagi. Polecam, 2/79.

Zapraszam.

Przydałoby się więc przynajmniej SPRÓBOWAĆ ogarnąć ten niedokończony syf, bo obecnie forum jest lepsze niż leki na erekcję - wszystko tutaj staje.

Tez jestem za tym, żeby to ruszyć, bo forum stoi w martwym punkcie, jak moja dzisiejsza nauka na egzamin. Im szybciej uda się ruszyć kwestię wyglądu tym lepiej. Ta kreweta naprawdę przyprawia o mdłości, a nie przypominam sobie, żebym była uczulona na owoce morza.

I nadal podtrzymuję wniosek o usunięcie/ukrycie Jokera. Tam naprawdę nikt nie gra. Na cholerę nam taki smutny korniszon? Nie lepiej skupić się stricte na RD i głównym uniwersum?
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach