Anonymous
Gość
Gość
Filmy.
Wto Lut 23, 2016 1:06 pm
First topic message reminder :

Cóż, jak są osoby, które namiętnie czytają książki, to również znajdą się tacy, co namiętnie oglądają filmy i jakieś seriale. Co lubisz? Co polecasz, czym gardzisz najbardziej? Jaki film/serial właśnie obejrzałeś i jakie wrażenie na Ciebie wywarł? Piszcie i dzielcie się wszystkim!

Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Filmy.
Sob Maj 12, 2018 6:31 pm
To poleć.

Ja w ogóle jestem pod wrażeniem, że trochę mnie Coco zaskoczyło fabułą. Zwrotami akcji czy coś. Nie spodziewałem się niektórych z nich przez większość czasu.
Koss
Koss
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Sob Paź 27, 2018 1:06 pm
Witanko.

Moje jest wygranko.


Po tym optymistycznym wstępie zapraszam na recenzję Wściekłych psów, czyli pierwszego profesjonalnego filmu pełnometrażowego Quentina Tarantino.

Filmy.  - Page 3 Wcieku11

Zacząć pragnę od tego, że bardzo zaskoczył mnie ten film swoją formą i treścią. Cóż, kto kiedykolwiek widział jakikolwiek film Tarantino, ten wie mniej więcej, czego się po nim spodziewać. I właśnie z takimi oczekiwaniami podchodziłem do tego obrazu. Z drugiej strony to debiut, więc wiadomo, początki wyglądają różnie. Koniec końców otrzymujemy dzieło, w którym wyraźnie czuć rękę amerykańskiego reżysera, ale jest ono jednocześnie bardzo... proste.
Film spotyka w jednym pomieszczeniu gangsterów po nieudanym skoku. Żeby było ciekawiej, orientują się, że ktoś ich musiał wsypać. I... to w zasadzie tyle. Czyli coś w stylu Nienawistnej Ósemki - zamknijmy kilka skonfliktowanych osób w jednym pomieszczeniu na kilka godzin i zobaczymy co się stanie. Tylko tutaj to naprawdę jest bardzo proste. Nie ma jakichś wielkich twistów fabularnych, ani niczego w tym stylu.
I wiecie co? To działa.

Filmy.  - Page 3 Reserv11

Jak to zwykle w filmie Tarantino bywa, cała zabawa opiera się na dialogach. Śmiało mogę powiedzieć, że jakieś 90% filmu, to rozmowa pomiędzy bohaterami, co może zaskakiwać, kiedy mówimy o filmie gangsterskim. I wiecie co? To też działa. Bo Tarantino ma po prostu talent do pisania dialogów tak ciętych i ciekawych, że ciężko oderwać oko od ekranu, nawet jeśli są na nim tylko dwie gadające głowy. Dodajmy do tego kilka retrospekcji, kilka zilustrowanych obrazem historii i bang, mamy kolejny udany film.
Wystarczyła pierwsza sekwencja w barze, coś w stylu prologu, żebym polubił bohaterów. Po prostu siedzą w barze i gadają o pierdołach, każdy jakoś się zaznacza w tej historii, możemy się czegoś o nich dowiedzieć. A kiedy zaczyna nam zależeć na bohaterach, to właściwie już połowa sukcesu.
Jeśli chodzi o grę aktorską, to jest w porządku, ale bez fajerwerków. Nie odnotowałem tutaj niczego tak spektakularnego jak Brad Pitt w Bękartach Wojny czy Sam L. Jackson w każdym filmie Tarantino. Jest po prostu w porządku.
Koniec końców bawiłem się naprawdę dobrze. Nie jest to najwyższa półka u Tarantino, ale hej, czy wspomniałem, że to jego debiut? A biorąc pod uwagę, że kolejnym filmem było Pulp Fiction... cóż. Trudno wymarzyć sobie tak dobry początek kariery. Anyway, ode mnie dostało solidne 8/10, bo to po prostu kawałek dobrego kina, ale z drugiej strony też nic takiego, po czym zbierałbym szczękę z podłogi. Jeśli ktoś lubi filmy Tarantino i/albo nie odstrasza go wizja filmu gansterskiego, w którym właściwie tylko się gada, to serdecznie polecam.

A tymczasem zmykam prowadzić krucjatę na Ziemię Świętą. Baju ;*
Zero
Zero
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Sob Maj 04, 2019 2:16 pm
— Hereditary — w sumie chuj wie, o co w tym chodziło.
— Azyl
— Us
— Jonathan
— Venom
— uważam Venoma za jedno z najbardziej uroczych stworzeń na świecie.
— Spider-Man: Into the Spider-Verse
— Spider-Man: Homecoming
— The Book of Henry
— Zakonnica
aka gówno nad gównami. Nie traćcie na to cennego czasu, bo wystarczy, że ja go straciłem. Chyba że dla beki wam go nie szkoda.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Filmy.
Pon Maj 06, 2019 4:46 pm
Hereditary. Podpinam się. Też nie rozumiem.
Azyl <- a to mi się bardzo podobało. @@
Us.
Zaginiony Świat: Jurassic Park.
Legion.
The Perfect Date.
Legenda.
Memento. Nie pamiętam o czym był ten film. Musiał być nudny.
Avengers: Czas Ultrona.
Avengers: Wojna bez granic.
Avengers: Koniec gry. #Kiedy ktoś chce iść na Avengers, a ty nie znasz Avengers, więc musisz obejrzeć wszystkie poprzednie części, żeby zrozumieć ostatnią. Aż dziw, że te trzy godziny wbijania się w fotel nie połamały kręgosłupa. *kaszl* Aż chyba nadrobię wszystkie części serii.
Powrót żywych trupów.
Aż poleje się krew.
Smętarz dla zwierzaków (2019) — serdecznie nie polecam. Dobranoc.

I wczoraj kumpel włączył nam Sex Education, ale ponieważ wszystkie najżałośniejsze sceny kojarzyły się z nim i nie mógł już wytrzymać moich łez Rozbawienia Ale Też Pogardy — skończyliśmy na pierwszym odcinku.
Jake Raven O'Brien
Jake Raven O'Brien
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Pon Maj 06, 2019 5:03 pm
Muszę się w końcu zabrać za tych Avengersów, których tak odkładam i odkładam. Wszyscy dookoła trąbią, że trzeba to obejrzeć. Teraz ty piszesz, że super. Merc to w ogóle powiedział, że mam chronologicznie lecieć ze wszystkim, a to jakieś milion filmów. Może do siedemdziesiątki się wyrobię.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Filmy.
Pon Maj 06, 2019 5:08 pm
Sam nie oglądałem wcześniejszych serii (jedynie Hulka i Iron Mana), ale jak przed ostatnią częścią zrobiłem szybki seans samych Avengersów to potem dodawałem dwa do dwóch i wszystko było spójne. Poza tym tak czy siak by się to dobrze oglądało. @@ Zaufaj mi, jestem lekarzem. Przynajmniej na drugim koncie.
Jake Raven O'Brien
Jake Raven O'Brien
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Wto Maj 07, 2019 8:12 pm
Iron Man (2008). Pierwsze koty za płoty.
Anonymous
Gość
Gość
Re: Filmy.
Wto Maj 07, 2019 10:02 pm
> kup sobie prezent ode mnie.
> już kupiłam.
> i co?
> bardzo ładny, gustowny.
> nie ma za co.

Więc polecasz Iron Mana?

PS Obejrzałem wczoraj do końca Sex Education. Trąci drugim sezonem. |ω •)
Jake Raven O'Brien
Jake Raven O'Brien
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Sro Maj 08, 2019 9:57 pm
No co, ten dialog był świetny. Co do filmu, z początku poczułem się zainspirowany na Jake'a:
> obraz jest ładny, ale o wiele za drogi.
> chcę go.
Ale ogółem jestem pod wrażeniem tego, że pomimo tego, że film ma już 11 lat, efekty specjalne były na takim poziomie, że w ogóle nie czułem się, jakbym oglądał coś z 2008 roku. Jak oni to zrobili. Ale widzę, że w następnej kolejności z listy jest Hulk. Będzie ciężko.
Zero
Zero
Fresh Blood Lost in the City
Re: Filmy.
Nie Maj 12, 2019 10:48 am
Iron Man 2 (2010)
Thor (2011)
Capitan America: The First Avenger (2011)
The Avengers (2012)

Tak o.
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach