Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Mistrzowie Gry, a Kostki
Wto Paź 13, 2020 10:52 am


Ostatnio zmieniony przez RIVERDALE dnia Czw Kwi 14, 2022 2:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Mistrzowie Gry

Podczas gry na Riverdale, w każdym momencie możecie się spodziewać ingerencji ze strony Mistrza Gry, który może wspomóc waszą rozgrywkę — bądź wręcz przeciwnie, dodatkowo ją utrudnić. Ingerencje dotyczą wszelkich obszarów, które wymagają od was jakiejkolwiek reakcji. Poniżej znajdziecie spis przykładowych sytuacji:
• Zmiana pogody (z reguły jeden post informacyjny);
• Potrącenie was przez przechodnia;
• Zaczepka na ulicy (pozytywna lub nie);
• Kradzież;
• Atak ze strony niegrywalnego gangu;
• I wiele innych.

Kilka zasad
1. Mistrzowie Gry nie mają prawa sterować NPC istniejących gangów, by atakować inne gangi.
2. Mogą jednak ich użyć w rozgrywce z członkami tego samego gangu.
3. Osoby chętne do pełnienia roli MG otrzymają dostęp do specjalnie utworzonego w tym celu konta, z którego przeprowadzają wszystkie ingerencje. Nie prowadzimy wydarzeń z kont prywatnych.
4. Na początku każdej ingerencji Mistrz Gry ma obowiązek wpisać nazwę swojego konta prywatnego. W razie jakichkolwiek wątpliwości użytkownicy mogą skierować się z uwagami w prywatnej wiadomości na jego konto prywatne. Ułatwi to również przyznawanie Mistrzom Gry wynagrodzeń, oraz kontroli ich aktywności.
5. Mistrzowie Gry za każdą ingerencję będą otrzymywali określoną liczbę punktów umiejętności, którą mogą przyznać dowolnej swojej postaci.
Riverdale
Riverdale
Administrator Sovereign of the Power
Re: Mistrzowie Gry, a Kostki
Pon Lip 18, 2022 6:24 pm
FAQ

Co jeśli mam ciężkie obrażenia i w jednej turze na kostkach wypadnie mi sukces w ataku + utrata przytomności?
W takim wypadku twój atak dosięga celu, nim postać traci przytomność.

Jak wygląda sprawa ataków, uników, leczenia i używania przedmiotów?
W jednym poście (bez udziału MG) możecie rzucić kością na atak i unik. W przypadku uleczenia postaci (z umiejętności lub apteczką) rezygnujecie z ataku, nadal możecie jednak wykonać unik.

Kiedy atakują Niepoczytalni?
Niepoczytalni atakują według poniższego schematu:
GRACZ 1: wchodzi do tematu
RESZTA GRACZY: wchodzi do tematu
GRACZ 1/MISTRZ GRY: Rzuca kością na atak wszystkich Niepoczytalnych. (Jedna kość = jeden Niepoczytalny, jeśli macie w temacie trzech przeciwników, rzucacie trzema kośćmi.)

Czy Niepoczytalni mogą wykonywać uniki?
Nie.

Czy wykupione postacie NPC mogą unikać ataków?
Nie.

Czy umiejętność leczenia działa na wykupione postacie NPC?
Nie.

Czy jeśli mam sukces na unikach, a atakuje mnie kilku przeciwników, unikam wszystkich na raz?
Nie, unikasz tylko jednego pod warunkiem, że nie używasz jednej z umiejętności procentowej.

Czy mogę wyjść z tematu w środku walki z Niepoczytalnymi/NPC?
Tak, w takim wypadku po waszym wyjściu wszyscy Niepoczytalni na nowo regenerują wszystkie punkty życia.

Ile trwa rekonwalescencja ran dla graczy i NPC?
Lekkie obrażenia — jedna następna fabuła, średnie obrażenia — trzy następne fabuły, ciężkie obrażenia — pięć następnych fabuł, krytyczne obrażenia — pięć następnych fabuł + jedna dodatkowa obowiązkowa fabuła w szpitalu, gdzie lekarze odratowują waszą postać.

Co się dzieje z NPC, który otrzymuje krytyczne obrażenia?
NPC umiera i zostaje na stałe usunięty z waszych rozgrywek bez możliwości odzyskania go.

Czy mogę wycofać NPC z tematu zanim umrze?
Tak, są jednak dwa warunki. Pierwszy: jeśłi NPC ma ciężkie obrażenia, musi zachować przytomność, by wyjść z tematu. Drugi: temat nie może być zablokowany przeciwko ucieczkom.

Czy Niepoczytalni wydają z siebie jakieś dźwięki?
Niepoczytalni potrafią krzyczeć, piszczeć, jak i wyrzucać z siebie typowy ludzki jazgot.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach