Selim Luke Skywalker
Selim Luke Skywalker
Fresh Blood Lost in the City
Norsk Folkemuseum
Pon Kwi 13, 2020 5:35 am
First topic message reminder :


Jedno z najstarszych i największych na świecie muzeów na świeżym powietrzu, z 155 tradycyjnymi domami ze wszystkich części Norwegii i kościołem z 1200 roku.
W muzeum znajdują się także takie rzeczy jak eksponaty wnętrz z tradycyjnymi rękodziełem, kostiumy ludowe, kultura Sami, broń, zabawki czy historia farmacji. Latem muzeum na świeżym powietrzu oferuje świeżo upieczone Lefse (tradycyjne norweskie placki, coś pomiędzy naleśnikami, a chlebem), przejażdżki konne i powozem, karmienie zwierząt, wycieczki z przewodnikiem, pokazy rękodzieła i wiele innych.
Cena biletu choć może nie należy do najniższych, bez wątpienia jest warta wszystkich atrakcji, które przygotowali dla zwiedzających pracownicy Norsk Folkemuseum.

Norsk Folkemuseum


Słowik
Słowik
The Fox Coryphaeus / Corsac
Re: Norsk Folkemuseum
Pon Cze 15, 2020 10:33 am
Ian zaśmiał się cicho na słowa Ivo i pokręcił głową.
No co ty, nie chciałbyś się skontaktować z aniołami? Może mogłyby nam pomóc przy robieniu zadań z matematyki albo zaliczaniu sprawdzianów z chemii — zamigał cały czas uśmiechnięty. Pytań co do samego wstępu wycieczkowego nie miał. Był pewien, że jeśli którakolwiek z wystaw jakoś mocniej go zainteresuje, znajdzie większość odpowiedzi na tablicach. Póki co nauczyciel nakierował go jednak na punkt, który bez wątpienia chciał odwiedzić jako pierwszy.
Sekcję z rodziną królewską, zdecydowanie.
Ian uwielbiał sam zamysł monarchii. Wczytywanie się w dzieje rodziny królewskiej były niesamowicie ciekawe. Rzecz jasna te poważniejsze i sensowniejsze, nie zakładające informacji pod tytułem Księżna XX założyła ten sam płaszcz trzy razy w tygodniu.
Nie zobaczył żadnej wypowiedzi Kennetha. Może to i lepiej. Nawet jeśli go lubił to strzeliłby w tym momencie niesamowicie soczystego facepalma.
Potem możemy iść do tego budynku... zarządzanego przez Haralda V — zamigał, by wybrnąć z sytuacji. Nie zrozumiał kto dokładnie nim zarządzał. Z pewnością było tam słowo Muzeum i... Kultura?
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach