Mio Amakawa
Mio Amakawa
Fresh Blood Lost in the City
Inktober 2017
Pią Wrz 29, 2017 9:21 pm
Inktober 2017 JKBeAlU

Jako że październik zbliża się nieubłaganie, to zbliża się również coroczny, prowadzony od 2009 roku Inktober. Dziś dyskutowałam sobie na ten temat z Mercurym i... oboje chcemy wziąć udział, aczkolwiek na trochę pozmienianych zasadach. ♥

Czym właściwie jest ten cały Tuszdziernik?
W 2009, koleś zwany Jake'iem Parkerem chciał poprawić swojego ultra skilla w tuszowaniu. Zbliżał się październik, więc postanowił sobie, że przez cały miesiąc każdego dnia skończy jedną pracę wykonaną tuszem. Pomyślał też, że to w sumie bardzo spoko pomysł, żeby się tą inicjatywą podzielić. W tym roku YouTube, deviantArt, Tumblr i inne strony są zalewane speedpaintami, skanami czy zdjęciami przez tysiące artystów z całego świata, Inktober zyskał własne logo, merchandise w postaci koszulek et cetera.

Okej, ale co z tymi zasadami?
Nie każdy lubi wykonywać ilustracje tuszem. Nie każdy w ogóle idzie w traditional art. Podczas rozmowy z Mercem rzucałam mnóstwem pogmatwanych zniekształceń tego wyzwania, z kolei, cytując naszego Galaktycznego Chłopca, on sam chce się skupić na digital arcie. Inktober dla nas nie jest okazją do tuszowania prac, a raczej codziennego rysowania, które ma wykształtować dobry nawyk i ogólnie nas rozwinąć.

Czekaj. Dobra. Po co to tutaj piszesz?
Bo mamy na forum od groma artystów, a kiedy wiesz, że ktoś inny bierze udział w Inktoberze, to od razu zachęca cię to do robienia tego samego. Powiedzmy, że próbuję tutaj uformować stado, do którego będą się dołączać kolejne osoby. Dodatkowo, jako że nasz Inktober jest bardzo powyginany, to genialnie jest zrobić burzę mózgów z inspiracjami, listami motywów, pozami, czymkolwiek!

Mała lista moich postanowień:
• każdego dnia chcę postarać się zrobić chociaż jedną małą rzecz - nie trzeba robić codziennej Damy z Gronostajem czy Ostatniej Wieczerzy. Dopóki nie jest to rysowany w 10 sekund patyczak, to zalicza się to jako COŚ. Coś, co jest rozwijające. Szkic kompozycyjny, martwa natura, postać, tło, zarys sceny, stadko doodlowanych koteczków;
• na cały miesiąc daję sobie 3 dni wolnego, z których mogę skorzystać. Ludzie mają pracę, studia, szkołę. Czasami po prostu im się wybitnie nie chce;
• jeżeli poza tymi trzema dniami opuszczę jeszcze jakiś, to nazajutrz wykonuję dwie pracę - jedną za dzień obecny, drugą za poprzedni;
• istnieje gotowa, oficjalna lista motywów do rysunków Inktoberowych, z której można skorzystać, jeśli nie ma się własnego pomysłu. Ja prawdopodobnie zrobię to na zasadzie:
a) losowania motywu czy pomysłu ze słoiczka/pudełka/łodewe,
b) zrobię własną listę XD

Czyli co możemy tu wysyłać?
Linki do list motywów, palet kolorów, deviantarty/tumblry/cokolwiek z pozami, ubraniami, listy AU, inspiracje, tła, listy promptów typu: podaj mi numerek a ja narysuję postać w takiej pozie, takim ubraniu, takiej sytuacji... ogólnie wszystko, co uznacie za pomocne! >:3

Poniżej będę uzupełniać linki do tego, co uznacie za ogólnie pomocne, no i oczywiście dorzucam coś od siebie.
Pomocne Linki:

Ogólnie jutro/później jeszcze czegoś poszukam w swoich odmętach zakładek i tym podobnych, ale na razie łapska mi odpadają. I, jeszcze raz - świetnie będzie, jak inni userzy też się dołączą i razem będziemy mogli wrzucać nasze prace czy po prostu zagrzewać się do działania. I nie róbmy z Iktobera czegoś, co musi się skupiać na tuszowaniu. Uznajmy październik za okazję do ogarnięcia tyłków i wykształtowania fajnych nawyków~. Super by było gdybyście dzielili się tym, jak Wy rozwiążecie sytuację jeśli weźmiecie udział. ♥
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Sob Wrz 30, 2017 8:46 pm
Oprócz Inktober, październik to też czas wyzwania rysunkowego Drawlloween. Zasady podobne: codziennie jeden rysunek, tyle że na zadany temat, związany ze zbliżającym się Halloween. Można to połączyć, jeśli ktoś lubi takie klimaty. (Ja już trzeci raz będę się za to zabierać, welp.) Tegoroczna lista tematów Drawlloween jest tutaj: klik

Rozumiem, że to w tym temacie userzy będą mogli pokazywać swoje tegoroczne prace? Czy też ten temat służy jedynie wymianie myśli, pomysłów etc.?
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Inktober 2017
Nie Paź 01, 2017 1:02 am
Jeśli ktoś chce może tutaj wrzucać swoje prace, jeśli nie to niekoniecznie. Ja przykładowo nie wszystko będę wrzucał, bo mam ambitne plany na *kaszl* +18 *kaszl* czym z pewnością nie będę chciał się chwalić w opinii publicznej. *parsk* Ale jak narysuję coś bardziej uroczego czy normalnego gdzie liczyć się będzie głównie poza/koncept to na pewno pokażę.
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Pon Paź 09, 2017 9:03 pm
Coś temat zdechł.
Mercury Black
Mercury Black
Administrator Sovereign of the Power
Re: Inktober 2017
Pon Paź 09, 2017 9:35 pm
Temat zdechł, ale Inktober totalnie nie. *parsk* Wymieniamy się pracami bardziej prywatnie więc pewnie stąd taki zastój. Ja się chętnie czymś podzielę w listopadzie jak będę robił Stickvember i całą nową paczkę ze stickerami.

Ale tak teraz powiem - nie wiem czy ktokolwiek poza mną i Sher zdecydował się na udział, ale naprawdę warto. Ja przy swoim 9 rysunku już widzę poprawę w mimice i rysowaniu twarzy, więc warto poświęcić trochę czasu. Obecnie jestem na etapie robienia szkiców/lineartów, choć nawet przy nich dopracowanie wszystkiego potrafi mi zabrać koło 3 godzin. Nic dziwnego, że siedzę po nocach. *kaszl*
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Sro Lis 01, 2017 12:26 pm
Jako że Inktober się zakończył, postanowiłem wrzucić kilka prac, które dobrze mi się rysowało. Choć nie obyło się bez kłopotów (zacząłem z bodaj trzydniową obsuwą, gdzieś w międzyczasie ze dwa razy padałem na pysk do tego stopnia, że nadrabiałem rysunki dopiero na następny dzień), ale jednak udało mi się zrealizować każdy dzień. Nie trzymałem się, co prawda, inktoberowych tematów, tylko tych z tegorocznego Drawlloween, ale mniejsza... Jako podsumowanie mogę powiedzieć, że pierwszy raz od trzech lat udało mi się nie pominąć żadnego rysunku. Była to też dobra okazja, by ogarnąć alkoholowe markery, poćwiczyć kaligrafię i nauczyć się paru nowych majuskuł. I że teraz czuję się jakiś taki bez celu, może poszukam sobie nowego wyzwania, także jakbyście mieli coś na oku, to śmiało dawajcie. xD
No i nie ukrywam, że mam nadzieję na zobaczenie chociaż kilku Waszych prac, nawet jeśli nie tutaj, tylko np. na PW.

I tak w ogóle to uświadomiłem sobie, że uwielbiam rysować dłonie wiedźm i konie. *parsk*

☣ 6.10 Folklore Friday
☣ 7.10 Cobweb Crawlers
☣ 8.10 Deep Sea Denizens
☣ 10.10 Martian Mayhem
☣ 11.10 Swamp Citizens
☣ 18.10 Crypt Creeps
☣ 21.10 Cadaverous Cowboys
☣ 23.10 Sewer Settlers
☣ 24.10 Aw, Hex
☣ 25.10 Do As I Say, Not As I Voodoo
☣ 28.10 Ghouls Rush in
☣ 29.10 Sunday Bloody Sunday
☣ 31.10 TICK R TREAT!
Hurricane
Hurricane
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Sro Lis 01, 2017 12:50 pm
Och, szszszszlag by Cię...
Ja mówiłem! Niektóre Twoje prace nadają się na tatuaże i nie powstydziłbym się nosić paru na mojej skórze. Lubię, w jaki sposób cieniujesz, a ten szczurek skradł mi serce.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Inktober 2017
Sro Lis 01, 2017 12:53 pm
Pierwsze i najważniejsze - że też Tobie się łapa nie trzęsie przy liternictwie. Jedziesz jakoś stalówką/patykiem czy po prostu robisz obrys i wypełniasz? o: Ja bym się chyba zabiła. XD
I bardzo lubię sposób w jaki zaznaczasz kłykcie. Tak jakoś.
ALSO TEN SZCZUREK JHVBJHDBJDSBVJDBJHVBS. Tuliłabym. H a l o .

EDIT: A, i na listopad był pomysł na Stickvember, czyli cioranie naklejek na Telegram. XD Ja nie wiem czy będę robić, ale w sumie bym chciała. Jak nie to, to pewnie squad memy i chibiki dla beki. A na grudzień planuję sobie coś z kolorami i śmiesznymi uroczymi rzeczami. Kurna, nie wiem, pokemony :/ Muszę pomyśleć. Albo jakieś zimowe ścierwo.
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Sro Lis 01, 2017 12:59 pm
@Hurricane
Hah, jakbyś chciał kiedyś coś z moich prac na dziarę, to bierz śmiało, aczkolwiek nie podejmę się odpowiedzialności za to, dobrze znasz moje zdanie na ten temat. xD Oslo bardzo mi miło w kokoro z tym cieniowaniem, bo idzie mi coraz lepiej, choć wciąż jeszcze zajebiście długa droga przede mną. x__x

@Sheridan
Trząść to się nie trzęsie, bo to trzeba łapsko położyć w odpowiedni sposób. A piszę Parallel Penem, czyli takim piórem z zajebiście szeroką stalówką, specjalnie do kaligrafii. (Klik, ja mam ten pomarańczowy, który pisze na wysokość mniej więcej jednego centymetra w przypadku małych liter.) Skurwesyn drogi jest, bo za mniej niż 50zł nie kupisz (a i same naboje też chodzą po takich cenach jak za zboże...), ale warto.
I sank ju za te kłykcie, chociaż tu tak samo jak w przypadku cieniowania... XD Plus lepiej pokaż swoje prace. Tak na dobrą sprawę poza jakimiś niedokończonymi szkicami nigdy nie widziałem Twoich rysunków i trochę mnie to frustruje.
EDIT: A, to jak na Telegram, to ja nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, ale to pewnie na tablecie będziesz rysować, więc raczej odpadnę, ech.
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Sro Lis 01, 2017 9:56 pm
Nie powinienem oglądać cudzych rysunków, bo przypomina mi to, jak wielkim beztalenciem jestem, ale... Jakie to piękne, Liam O__o Nawet nie jestem pewien, co podoba mi się najbardziej, bo przy każdej pracy byłem jak wowow chcę więcej! Choć chyba najbardziej w pamięć zapadają dłonie - zdecydowanie najdłużej na nie patrzyłem.
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Inktober 2017
Czw Lis 02, 2017 4:49 pm
Liam napisał:Skurwesyn drogi jest, bo za mniej niż 50zł nie kupisz (a i same naboje też chodzą po takich cenach jak za zboże...), ale warto.
I sank ju za te kłykcie, chociaż tu tak samo jak w przypadku cieniowania... XD Plus lepiej pokaż swoje prace. Tak na dobrą sprawę poza jakimiś niedokończonymi szkicami nigdy nie widziałem Twoich rysunków i trochę mnie to frustruje.
EDIT: A, to jak na Telegram, to ja nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, ale to pewnie na tablecie będziesz rysować, więc raczej odpadnę, ech.

1) Borze jaki drogosz xDDD Ale w sumie i tak lepiej niż się można było spodziewać, tak tbh.
2) Tylko, że mój Inktober składał się... właśnie ze szkiców X"D I squad memów, które były robione bardziej hehehumorystyczną kreską, bo to pasuje bardziej, c'nie. Także tu nawet nie ma nic do pokazania, co by odbiegało od tego, co widziałeś. *parsk*
3) No jak naklejki, to tabletowo. Ale myślałam też nad akwarelami, żeby poćwiczyć, bo jestem z nimi mocno początkująca nadal, tylko że jak patrzę nawet na ten najtańszy papier to mam "eeee, innym razem |:". XD
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Czw Lis 02, 2017 7:04 pm
@Willy - awww, dziękuję.  <3 Ej, pokaż coś swojego, nawet nie wiedziałem, że rysujesz!

@Sheridan
2) W sumie whatever, i tak dawaj, bo ja chyba tylko jeden naprawdę lazy szkic widziałem, co sama po nim cisnęłaś, myślę, że jednak będzie różnica. xD No i tego, Lią płaczącego za kredką, ale to już inna bajka. xD
3) A w sumie to stickery analogowe też się da robić, hm. Chciałaś te naklejki jakoś tematycznie? (Nigdy nie używałem Telegrama, więc na dobrą sprawę nawet nie wiem do końca, o jakie naklejki chodzi, ale mniejsza. xD) A z tym papierem to weź... Art supplies why so expensive D:
Sheridan Kenneth Paige
Sheridan Kenneth Paige
The Writers Alter Universe
Re: Inktober 2017
Czw Lis 02, 2017 8:59 pm
K, to... eee... kiedyś to poskanuje :'/
I nie no, nie muszą być tematyczne. XD Ogólnie te naklejki są jak naklejki na fejsbuniu bardzo często. Masz jakąś postać, dowalasz jej różne miny i pozy i wsio. Także tu masz mega dowolność, bo można sobie porobić naklejki ze swoją postacią. Albo grubym kotem. Albo jakieś potworki. Pole do popisu jest wielkie, bo te naklejki można robić dosłownie ze wszystkim i ze wszystkiego. xD
Liam
Liam
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Czw Lis 02, 2017 9:14 pm
Jak kiedyś, jak poskanuje, przecież rysowałaś na kompie? xDD
O, hm. To tego. Brzmi w sumie nieźle. To kiedy zaczynamy? XD
Willy
Willy
Fresh Blood Lost in the City
Re: Inktober 2017
Czw Lis 02, 2017 10:58 pm
W ŻYCIU.
Ludzie mogą oglądać tylko moje patyczaki i pomidorowych ludzików na marginesach zeszytów (a to tylko wtedy, gdy bezczelnie zaglądają mi przez ramie). Wszystko inne jest ściśle chronione! xDD
Ja tylko podziwiam prace innych - na tym się skupmy! ~
Sponsored content
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach