IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wykład o Hikikomori

Zobacz poprzedni temat
 
Zobacz następny temat
 
Go down
 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
Cyrille de Montmorency

avatar
708
#Maskotka
Vargas
708


   
Czw Lip 20, 2017 1:39 am
       
Pokręcił się trochę na krześle by znaleźć dogodniejszą pozycję i podrapał się po policzku w zamyśleniu.
- Strach przed innymi, problemy w kontaktach z innymi członkami rodziny, zmiany w środowisku szkolnym i rewersja dnia i nocy pójdzie do przyczyn, skutkami tego będzie uciekanie ze szkoły, agresja, bezsenność i apatia. - Wypowiedział to szybko, na jednym tchu. Następnie utrzymał spojrzenie na nauczycielu, by wyczytać z jego postaci cokolwiek... chociażby odpowiedź, a poza tym po prostu potulnie czekał na dalszy rozwój wydarzeń.
Powrót do góry
 
Go down
Selim Luke Skywalker

avatar
202
#Postać Specjalna
Wychowawca Spinel
202


   
Pon Sie 07, 2017 8:03 pm
       
Agresja to nie do końca skutek. W końcu ciężko powiedzieć, że nagle wszyscy Hikikomori po zamknięciu się w pokoju zaczną uderzać w ściany, tupać, wrzeszczeć, wybijać okna, dziurawić ściany i bić swoich rodziców. Często takie zachowania są wręcz początkiem buntu i okazem zaczynających się problemów. Dość jasny sygnał, który z jakiegoś powodu większość postanawia ignorować. Niemniej moim zdaniem, można przypisać ją gdzieś pomiędzy. Zależnie od przypadku występowałaby jako przyczyna, bądź skutek. W przypadku bezsenności i rewersji dnia i nocy, stanowcza większość pacjentów, mówi że pojawiły się u nich dopiero po zamknięciu. Gdy ciało człowieka jest aktywne za dnia przeważa u niego współczulny układ nerwowy, będący dużo bardziej wyczulony na stresujące sytuacje. Z kolei podczas snu organizm przełącza się na parasympatyczny układ nerwowy, uaktywniający się podczas stanu relaksacji. Ludzie wycofani społecznie mają tendencje do spędzania większości czasu na nierobieniu niczego całymi godzinami, oglądaniu telewizji, graniu w gry i tym podobne, przez co ich system modulacji stresu i relaksu zaczyna zacierać granicę między jednym, a drugim. W rezultacie równowaga nerwów autonomicznych załamuje się. Co więcej, ludzki organizm jest wyposażony w naturalny, wewnętrzny zegar biologiczny kontrolujący czas na podstawie zewnętrznych czynników – takich jak światło słoneczne. Hikikomori zamknięci w pomieszczeniach znacznie zmniejszają swój kontakt z promieniami słońca, co prowadzi między innymi do bezsenności czy rewersji dnia i nocy — temat był o tyle otwarty, by mimo wiedzy, którą się dzielił, pozostawiał im wiele domysłów i własnego zdania. Ostatecznie wziął w dłoń marker i podszedł do tablicy wypisując na niej dwie rubryki.PRZYCZYNY
Agresja wobec innych;
Apatia;
Problemy w kontaktach
z innymi członkami rodziny;
Strach przed innymi;
Uciekanie ze szkoły;
Zmiany w środowisku szkolnym.
.............  
 
SKUTKI
Agresja wobec innych;
Apatia;
Bezsenność;
Rewersja dnia i nocy;
Strach przed innymi.

Odłożył marker na biurko, obracając się w stronę reszty uczniów.
Hikikomori są bezpośrednio uznawani za osoby wycofane społecznie dopiero po zamknięciu w pokoju. Ciężko zatem wrzucić uciekanie ze szkoły do skutków, skoro nie opuszczają już własnych czterech ścian. Niemniej zgodzę się z wami, że apatia może być zarówno przyczyną, jak i skutkiem. Podobnie jak agresja. I strach przed innymi — skinął głową w stronę Chestera, który zaproponował podobne rozwiązanie. Machnął ręką, by przedstawić im kolejny slajd, gdy w całym budynku rozbrzmiał głośny dźwięk szkolnego dzwonka, sygnalizujący koniec lekcji. Zamarł w bezruchu, patrząc z niejakim zdziwieniem na zegarek na dłoni. Tak szybko?
No nic. Dokończymy nasz wykład następnym razem. Jesteście wolni — zebrał swoje rzeczy, czekając aż reszta również opuści salę i dopiero wtedy zamknął ją na klucz, idąc w stronę gabinetu nauczycielskiego.

zt.

____________________

Jeśli ktoś chce może opisać wyjście, ale nie musicie tego robić.

Nagrody w postaci PU:
1. Diane Carlin-Ramos > 0PU, lekcja zaliczona.
2. Brenda Fitchner > 2PU, lekcja zaliczona.
3. Yosuke > 2PU, lekcja zaliczona.
4. Boo > 1PU, lekcja zaliczona.
5. Winter Blythe > 2PU, lekcja zaliczona.
6. Ryu Kurogane > 0PU, lekcja zaliczona.
7. Cyrille de Montmorency > 2PU, lekcja zaliczona.
8. Ryan Jay Grimshaw >2PU, lekcja zaliczona.
9. Evan L. Cartier > 2PU, lekcja zaliczona.
10. Chester Ó Heachthinghearn > 2PU, lekcja zaliczona.

Punkty dla klas:
Quartz: 2 punkty
Carnelian: 3 punkty
Obsidian: 1 punkt
Sapphire: 4 punkty

PU odbieracie tutaj.so you hate me yet you watch me everyday?

Bitch, you are a fan.

Powrót do góry
 
Go down
 
Wykład o Hikikomori
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
     Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Całkiem luźny wykład, z którego nie będzie kolokwium (Hokori Iki)

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Skocz do: